• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Во тунелот „1“ на патот Гевгелија - Скопје ќе се вози по една лента, со ограничена брзина

Во тунелот „1“ на патот Гевгелија - Скопје ќе се вози по една лента, со ограничена брзина

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Со ограничена брзина на 40 километри на час и по една лента ќе се одвива вечерва од 23:00 до 00:00 часот сообраќајот во тунелот 1 - Демир Капија, на патниот правец Гевгелија - Скопје, соопшти АМСМ.

Причина за промена на сообраќајниот режим е санирањето дефект на дел од опремата во тунелот. мч/ац/18:34

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ