• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Нормализиран сообраќајот на патот Штип - Радовиш

Нормализиран сообраќајот на патот Штип - Радовиш

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Штип – Радовиш кај месноста викана Пилав тепе е повторно нормализиран, соопшти Автомото сојузот на Македонија.

Патниот правец беше во прекин од 15:30 часот поради минирање. бак/дма/16:17

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ