• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Во прекин сообраќајот на патот Штип - Радовиш поради минирање

Во прекин сообраќајот на патот Штип - Радовиш поради минирање

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Штип-Радовиш кај месноста викана Пилав тепе од 15:30 часот е во прекин.

Прекинот, како што соопшти попладнево Авто мото сојузот на Македонија, е поради минирање. бак/сд/15:46

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ