• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Повторно поништен јавниот повик за финансиска поддршка на авиокомпании

Повторно поништен јавниот повик за финансиска поддршка на авиокомпании

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска објави дека повторно е поништен јавниот повик за финансиска поддршка на авиокомпании што беше објавен на 13 септември годинава. 

На денешната прес-конференција во Владата, Сугарески информираше дека  до крајниот рок е доставена само понуда од Визер, но таа не одговара со условите и критериуимите во тендерот.бак/са/10:53

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ