• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Нормализиран сообраќајот на патот Радовиш - село Ораовица

Нормализиран сообраќајот на патот Радовиш - село Ораовица

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Радовиш - село Ораовица е нормализиран, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија.

Сообраќајот беше во прекинот попладнево од 18:00 часот поради сообраќајна несреќа. дма/сст/19:50

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ