• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Санирање на дефект на опремата инсталирана во тунел 1 – Демир Капија

Санирање на дефект на опремата инсталирана во тунел 1 – Демир Капија

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Во периодот од 23:00 до 00:00 часот вечер ќе се извршува санирање на дефект на дел од опремата инсталирана во тунел 1 - Демир Капија, правец: Гевгелија – Скопје, соопшти ЈП „Македонија пат“.

Поради овие причини едната сообраќајна лента во тунелот ќе биде затворена во наведениот период. Во овој период брзината во тунелот ќе биде ограничена на 40 километри на час и сообраќајот ќе се одвива по една сообраќајна лента. дма/са/07:54

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ