• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот Радовиш - село Ораовица

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот Радовиш - село Ораовица

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Р1310 Радовиш - село Ораовица е во прекин поради сообраќајна несреќа.

Како што соопштуваат од Авто-мото сојузот на Македонија прекинот на сообраќајот е од 18:00 часот. сст/дма/18:28

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ