• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Сугарески ќе изврши увид во реконструкцијата на патот Кочани - Пониква

Сугарески ќе изврши увид во реконструкцијата на патот Кочани - Пониква

Скопје, 12 октомври 2018 (МИА) - Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и директорот на ЈП за државни патишта Зоран Китанов денеска ќе извршат увид во реконструкцијата на регионалнот пат Кочани - Пониква.

Како што велат од Министерството за транспорт, се работи за рехабилитација на државниот пат во должина од 10 километри и ширина шест метри.

Реконструкцијата почна во септември годинава, а треба да заврши за 12 месеци. Вредноста на инвестицијата е 102 милиона денари. мч/са/07:34

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ