• A-
  • A
  • A+
сабота, 20 април 2024, 

Десет повредени во сообраќајна несреќа кај Долно Палчиште

Десет повредени во сообраќајна несреќа кај Долно Палчиште

Тетово, 18 септември 2018 (МИА) - Десет лица се повредени од кои едно со потешки повреди во сообраќајна несреќа што се случи денеска околу 14.30 часот на регионалниот пат Пирок - Тетово кај селото Долно Палчиште, изјави портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски.

Според неговите податоци во несреќата учествувале две возила со тетовски регистарски таблички, Форд транзит што го управувал З.М.(49) од Боговиње и Мицубиши Пајеро што го управувал Н.А.(36).

Во сообраќајката возачот на Пајерото Н.А. се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната помош во тетовската Клиничка болница како итен случај бил префрлен на скопските клиники.

Возачот на Фордот З.М. и уште осум патници што се превезувале во комбето се здобиле со полесни повреди.

Увид на местото од несреќата извршиле јавен обвинител и екипа на СВР Тетово и се работи на утврдување на поединостите, причините и материјалната штета во оваа собраќајна несреќа. ас/нд/18:02

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ