• A-
  • A
  • A+
сабота, 20 април 2024, 

Сугарески и Китанов ќе извршат увид на реконструкцијата на Скопската обиколница

Сугарески и Китанов ќе извршат увид на реконструкцијата на Скопската обиколница

Скопје, 19 септември 2019 (МИА) - Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески и директорот на Јавното претпријатие за државни патишта, Зоран Китанов, денеска ќе извршат увид во реконструкцијата на Обиколница-Скопје, кај клучка Стајковци.

За реконструкцијата на  Скопската обиколница се одвоени 580 илјади евра. Активностите на терен почнаа на 10 минатиот месец.лв/са/07:33

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ