• A-
  • A
  • A+
сабота, 20 април 2024, 

Во прекин сообраќајот на патот Виница-Делчево поради градежни работи

Во прекин сообраќајот на патот Виница-Делчево поради градежни работи

Скопје, 18 септември 2018 (МИА) - Сообраќајот на регионалниот пат Виница - село Бигла - Делчево, делница село Драгобраште - село Трстија - Виница, денеска од 10:00 до 16:00 часот ќе биде во прекин.

Како што информира Автомото сојузот прекинот на сообраќајот е поради изведување на градежни работи. дма/са/09:42

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ