• A-
  • A
  • A+
сабота, 20 април 2024, 

Поради сообраќајка во преки н сообраќајот на ргионалниот пат Струмица - Ново Село

Поради сообраќајка во преки н сообраќајот на ргионалниот пат Струмица - Ново Село

Скопје, 14 септември 2018 (МИА) - Поради случена сообраќајна незгода кај исклучокот за селата Дабиље и Босилово во прекин е сообраќајот на регионалниот пат Струмица - Ново Село.

Сообраќајот, како што информира АМСМ, е во прекин од 19:40 часот. вј/дма/20:19

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ