• A-
  • A
  • A+
сабота, 20 април 2024, 

Во прекин сообраќајот на патот Виница - село Бигла - Делчево

Во прекин сообраќајот на патот Виница - село Бигла - Делчево

Скопје, 14 септември 2018 (МИА) - Од 10:00 до 16:00 часот сообраќајот на регионалниот пат Р2345 Виница - село Бигла - Делчево, во делот на село Драгобраста и село Трстија, ќе биде во прекин во двата правци. 

Како што информираат од АМСМ,  прекинот е поради изведување градежни работи. ев/са/10:49

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ