• A-
  • A
  • A+
сабота, 20 април 2024, 

Оружен грабеж на спортска обложувалница во Гостивар

Оружен грабеж на спортска обложувалница во Гостивар

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Непознат сторител ноќеска околу 15 минути по полноќ извршил разбојништво во спортска обложувалница на улица „Панче Поповски“ во Гостивар.

Според МВР, сторителот со закана од пиштол од вработениот одзел 15.810 денари и побегнал.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за расчистување на случајот. вг/скс/14:59

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ