• A-
  • A
  • A+
сабота, 20 април 2024, 

Разбојник од канцеларијата на „Брза пошта“ во Аеродром одзел 680.000 денари

Разбојник од канцеларијата на „Брза пошта“ во Аеродром одзел 680.000 денари

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Непознат сторител вчера извршил разбојништво во канцелерија на „Брза Пошта“ на булевар „Јане Сандански“ во Скопје. 

Како што соопшти МВР, разбојништвото било извршено околу 7часот кога сторителот со закана со пиштол од вработената одзел 680.000 денари и побегнал.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за расчистување на случајот. вг/са/15:06

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ