• A-
  • A
  • A+
сабота, 20 април 2024, 

Жител на Костурино, Струмичко починал по пад од трактор

Жител на Костурино, Струмичко починал по пад од трактор

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Шеесет и четиригодишниот К.М. од село Костурино, Струмичко, вчера околу 18.30 часот  се превртел од трактор и починал на самото место.

Како што соопшти МВР, во СВР Струмица било пријавено дека настанот се случил кај место викано „Голаш“ над село Костурино.

Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица и се преземаат мерки за расчистување на случајот. вг/скс/14:56

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ