• A-
  • A
  • A+
сабота, 20 април 2024, 

Возач удрил во пешак на крстосница во Скопје по што побегнал од местото

Возач удрил во пешак на крстосница во Скопје по што побегнал од местото

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - На крстосница од улица „Лука Геров“ и улица „Марк Твен“ во Скопје вчера непознато возило управувано од непознат возач удрило во пешакот С.С.(58) од Пробиштип, по што побегнало од местото.

Како што соопшти МВР, од ударот С.С. се здобил со тешки телесни повреди и со друго возило бил пренесен во градската општа болница „8-ми Септември“ каде му била укажана лекарска помош и бил задржан на понатамошно лекување.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на возилото и возачот и за целосно расчистување на случајот. вг/скс/14:58

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ