• A-
  • A
  • A+
сабота, 20 април 2024, 

Во два одделни случаи во Тетово и Гостивар пронајден кокаин кај четири лица

Во два одделни случаи во Тетово и Гостивар пронајден кокаин кај четири лица

Скопје, 9 октомври 2018 (МИА) - Во два одделни случаи во Тетово и Гостивар кај четири лица пронајден е кокаин. По целосното документирање на случаите, против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.

Во првиот случај, кокаинот е понајден вчера околу еден часот по полноќ кај 48-годишниот Ј.С. и 34-годишниот В.Т. од Тетово, додека ден претходно околу 22 часот во Гостивар од слобода се лишени А.М. (37) од Скопје и А.Ј. (46) од Гостивар бидејќи кај нив е пронајден кокаин. бак/са/13:18

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ