• A-
  • A
  • A+
сабота, 20 април 2024, 

Камион при движење наназад усмрти едно лице во Куманово

Камион при движење наназад усмрти едно лице во Куманово

Куманово, 8 октомври 2018 (МИА) - Едно лице загина денеска во Куманово, соопшти СВР Куманово.

Според полицијата, денеска околу 14 часот  на крак од улицата „Бајрам Шабани“ товарно моторно возило движејќи се наназад прегазило едно лице кое починало на лице место

Во тек е увидот на полицијата. 

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. ам/вј/16:44

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ