• A-
  • A
  • A+
сабота, 20 април 2024, 

Повреден повозрасен маж, паднал од скала менувајќи светло на улична светилка

Повреден повозрасен маж, паднал од скала менувајќи светло на улична светилка

Скопје, 8 октомври 2018 (МИА) - Повозрасен маж е потешко повреден откако паднал од скала во обид за промени светилка на улична бандера во село Чегране.

- Вчера околу 15.30 часот, З.А. (78) од село Чегране, Гостиварско, додека менувал светилка на бандера од улично осветлување во селото Чегране, се лизнал од скалата и паднал на земја. При падот З.А. се здобил со тешки телесни повреди, а по укажаната лекарска помош во гостиварската болница, итно бил префрлен на скопските клиники, информираат од МВР.

Извршен бил увид и се преземаат мерки за рачистување на случајот. сст/скс/14:54

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ