• A-
  • A
  • A+
сабота, 20 април 2024, 

Скопјанец се обидел да силува осумгодишно девојче

Скопјанец се обидел да силува осумгодишно девојче

Скопје, 8 октомври 2018 (МИА) - Шеесет и осумгодишен скопјанец вчера се обидел да изврши полов напад врз осумгодишно девојче,  но бил спречен од страна на случаен минувач.

Како што е наведено во полицискиот билтен, вчера околу 15:20 часот на улица „Индира Ганди“, М.Ф. (68) од Скопје се обидел да  изврши полов напад врз осумгодишно девојче, но бил спречен од страна на случаен минувач. М.Ф.  е приведен во полициска станица. дма/са/14:36

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ