• A-
  • A
  • A+
сабота, 20 април 2024, 

Во Русија се урна авион за обука, пилотите се катапултираа

Москва, 18 октомври 2018 (МИА) - Во јужниот руски регион Краснодар се урна авион за обука Л-39, а двајцата пилоти се катапултираа, соопшти регионалната Служба за вонредни ситуации.

Во несреќата нема повредени лица.

Според руските медиуми во леталото биле само двајцата пилоти кои се катапултирале. ми/19:50

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ