• A-
  • A
  • A+
сабота, 20 април 2024, 

Ципрас ја прифати оставката на Коѕијас и го презема МНР за успешно завршување на Договорот од Преспа

Ципрас ја прифати оставката на Коѕијас и го презема МНР за успешно завршување на Договорот од Преспа

Атина, 17 октомври 2018 (МИА) - Грчкиот премиер Алексис Ципрас ја прифати оставката на министерот за надворешни работи Никос Коѕијас и му се заблагодари за неговиот придонес во Владата и за земјата во изминатите 3,5 години, соопштуваат од кабинетот на грчкиот премиер, јави дописничката на МИА од Атина.

Раководењето со Министерството за надворешни работи ќе го преземе премиерот на Грција „за да помогне со сите сили за успешно завршување на Договорот од Преспа“.ср/са/14:48

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ