• A-
  • A
  • A+
сабота, 20 април 2024, 

Грчки медиуми: Коѕијас поднесе оставка

Грчки медиуми: Коѕијас поднесе оставка

Атина, 17 октомври 2018 (МИА) - Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас ја доставил неговата оставка до грчкиот премиер Алексис Ципрас, според информациите во новинарските кругови во Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Информацијата не е официјално потврдена ниту од грчкото МНР, ниту од кабинетот на грчкиот премиер, но веќе е објавена во дел од грчките медиуми.ср/са/14:36

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ