• A-
  • A
  • A+
сабота, 20 април 2024, 

Прес на министрите Шекеринска и Димитров, и координаторото за НАТ, Пендаровски (во живо)

Прес на министрите Шекеринска и Димитров, и координаторото за НАТ, Пендаровски (во живо)

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Во Владата на Република Македонија во тек е прес-конференцијата на миниситерите за одбрана и за надворешни работи, Радмил Шекеринска и Нкола Димититров, и националниот координатор за НАТ, Стево Пендаровски.

Шекеринска, Димитров и Пендаровски информираат за почетокот на преговорите за пристапување на македонија во НАТО.


###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ