• A-
  • A
  • A+
петок, 08 декември 2023, 

Кукан: Добри вести од Македонија

Брисел, 20 октомври 2018 (МИА) - Добри вести од Македонија пристигнаа доцна синоќа, напиша европратеникот Едвард Кукан, откако синоќа Собранието со дветретинско мнозинство ја почна процедурата за уставни измени согласно Преспанскиот договор.

„Тоа е почеток на процес, но претставува многу значаен чекор напред. Би сакал да им честитам на оние кои го поддржаа преспанскиот договор, кои покажаа лидерство и гласаа за европска иднина на нивната земја“, напиша Кукан на Твитер. ссм/

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ