• A-
  • A
  • A+
петок, 08 декември 2023, 

Рот по синоќешното гласање во македонскиот Парламент: Прекрасни вести

Берлин, 20 октомври 2018 (МИА) - Државниот министер за Европа во германското Министерство за надворешни работи Михаел Рот го поздрави синоќешното гласање во македонскиот Парламент. 

„Прекрасни вести. Државништво пред партиски игри! Македонскиот Парламент со две третини гласаше за Преспанскиот договор. Огромен чекор напред кон ЕУ и НАТО. Честитки до Зоран Заев, Никола Димитров, Бујар Османи и сите македонски пријатели“, напиша Рот на Твитер. ссм/

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ