• A-
  • A
  • A+
сабота, 20 април 2024, 

Спорт

Халил Јагањац си заминува од Металург

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) -  Хрватскиот репрезентативец и член на Металург, Халил Јагањац си за... повеќе...

 

Вујовиќ селектираше 20 фудбалери за средбите со Шпанија, Израел и Фарски Острови

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) - Македонската фудбалска репрезентација до 17 години в сабота на трен... повеќе...

Натпреварот на Металург со Татран Прешов ќе има хуманитарен карактер

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) - Средбата од седмото коло на СЕХА-лигата против екипата на Татран Пр... повеќе...

Ангеловски: Нема сила која ќе го скрши нашето единство

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) – Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски... повеќе...

Илиевски: Македонија е на добар пат

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) - Македонската репрезентација до 21 година го заврши циклусот квалифи... повеќе...

Брестовац: Уморни сме, едвај ја чекам паузата

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) – Тренерот на Металург, Данило Брестовац, по загубениот натпревар со ... повеќе...

Прв пораз за Алкалоид на шаховскиот ЕКК

Порто Карас, 18 октомври 2018 (МИА) – Во драматичен дуел од шестото коло на годинашното Европско клу... повеќе...

Златен и сребрен медал за браќата Јовановски на „Прилеп Опен“

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) - На Меѓународниот традиционален натпревар во прецизно слетување „При... повеќе...

Металург поразен од Железничар во СЕХА лигата

Металург поразен од Железничар во СЕХА лигата

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) – Металург на домашен терен беше поразен со 29:30 од нишки Железничар... повеќе...

МЗТ го совлада Ловќен

МЗТ го совлада Ловќен

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - МЗТ Скопје со 100:90 на домашен терен го совлада Ловќен од Цетиње в... повеќе...

Каратистот Весели обезбеди бронза на МОИ во Буенос Аирес

Каратистот Весели обезбеди бронза на МОИ во Буенос Аирес

Буенос Аирес, 17 октомври 2018 (МИА) - Македонскиот каратист Фаик Весели обезбеди пласман во полуфин... повеќе...

МЗТ против Ловќен брка трета победа во АБА 2

МЗТ против Ловќен брка трета победа во АБА 2

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Македонскиот кошаркарски вицешампион МЗТ Скопје Аеродром вечер од 1... повеќе...

Со средствата собрани од „Скопје трча 10 км“ ќе се реновира еден дом во СОС Детско село

Со средствата собрани од „Скопје трча 10 км“ ќе се реновира еден дом во СОС Детско село

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) – Со кампањата „#СекојКилометарЗначи“ поврзана со атлетската трка Ско... повеќе...

Нерешено за двете македонски екипи во петтата рунда на шаховската Лига на шампиони

Нерешено за двете македонски екипи во петтата рунда на шаховската Лига на шампиони

Порто Карас, 17 октомври 2018 (МИА) – Македонските претставници на Европскиот клупски куп во шах, Ал... повеќе...

Ангеловски: Индивидуалните грешки беа решавачки

Ангеловски: Индивидуалните грешки беа решавачки

Ереван, 16 октомври 2018 (МИА) - Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски по вечерашниот пораз од Е... повеќе...

Лига на Нации: Ерменија го запре налетот на Македонија

Лига на Нации: Ерменија го запре налетот на Македонија

Ереван, 16 октомври 2018 (МИА) - Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва во Ереван беше убе... повеќе...

Шпенде потпиша за Металург

Шпенде потпиша за Металург

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Словенечкиот ракометар Александар Шпенде денеска потпиша договор со... повеќе...