• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Сообраќај и транспорт

Четиринаесет лица повредени во сообраќајки во Скопје, торјца потешко

Четиринаесет лица повредени во сообраќајки во Скопје, торјца потешко

Скопје, 31 август 2018 (МИА) - Вкупно 14 лица се повредени во сообраќајни незгоди што се случиле во ... повеќе...

 
Се затвора регионалниот пат Охрид-Свети Наум во должина од 600 метри

Се затвора регионалниот пат Охрид-Свети Наум во должина од 600 метри

Скопје, 31 август 2018 (МИА) - Регионалниот пат од Охрид кон Свети Наум денеска од 13 часот се затво... повеќе...

Сугарески: Општините да достават проекти за инфраструктурни проекти

Сугарески: Општините да достават проекти за инфраструктурни проекти

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Општините да достават готови проекти до Владата за да може да ги иско... повеќе...

Санирање дефект во тунел 1 Демир Капија, правец Гевгелија – Скопје

Санирање дефект во тунел 1 Демир Капија, правец Гевгелија – Скопје

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Вечер од 22:00 до 23:00 часот ќе се изврши санирање на дефект на дел ... повеќе...

АВМУ расправа за одземање дозвола на телевизија (во живо)

АВМУ расправа за одземање дозвола на телевизија (во живо)

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денеска одржува ... повеќе...

М-НАВ регрутира нова генерација контролори на летање

М-НАВ регрутира нова генерација контролори на летање

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Македонска Навигација (М-НАВ) објави повик до сите заинтересирани пол... повеќе...

Сугарески во посета на општина Илинден

Сугарески во посета на општина Илинден

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска ќе ја посети ... повеќе...

АВМУ ќе расправа за одземање дозвола на телевизија

АВМУ ќе расправа за одземање дозвола на телевизија

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денеска ќе одржи... повеќе...

Зголемена фреквенција на Табановце, се чека до 45 минути

Зголемена фреквенција на Табановце, се чека до 45 минути

Скопје, 29 август 2018 (МИА) - На граничниот премин Табановце има зголемена фреквенција на возила, а... повеќе...

Во Скопје изминатите два дена 21 сообраќајка, двајца потешко повредени

Во Скопје изминатите два дена 21 сообраќајка, двајца потешко повредени

Скопје, 29 август 2018 (МИА) - Вкупно 21 сообраќајнa незгодa се случилa изминатиот викенд на подрачј... повеќе...

На Табановце се чека до 20 минути за излез од државата

На Табановце се чека до 20 минути за излез од државата

Скопје, 28 август 2018 (МИА) - На граничниот премин Табановце поради зголемена фреквенција на возила... повеќе...

Сообраќајот по влажни коловози, на граничните премини нема подолги задржувања

Сообраќајот по влажни коловози, на граничните премини нема подолги задржувања

Скопје, 28 август 2018 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози... повеќе...

Стружанец учествувал во сообраќајка во Албанија

Стружанец учествувал во сообраќајка во Албанија

Либражд, 27 август 2018 (МИА) - Во сообраќајна несреќа што се случи попладневно на патниот правец Ли... повеќе...

Нормализиран сообраќајот Прилеп-Градско кај „Лукоил“

Нормализиран сообраќајот Прилеп-Градско кај „Лукоил“

Скопје, 27 август 2018 (МИА) - Попладнево од 17.30 часот сообраќајот на магистралниот пат Прилеп-Гра... повеќе...

Од ноември почнува изградбата на инфраструктурната мрежа во зоната Визбегово

Од ноември почнува изградбата на инфраструктурната мрежа во зоната Визбегово

Скопје, 27 август 2018 (МИА) - До почетокот на ноември се очекува да почнат активностите околу изгра... повеќе...

Сообраќајна несреќа на влезот пред Прилеп

Сообраќајна несреќа на влезот пред Прилеп

Прилеп, 27 август 2018 (МИА) - Сообраќајна несреќа на влезот пред Прилеп од правец кон Росоман преди... повеќе...

На Табановце зголемена фреквенција на возила

На Табановце зголемена фреквенција на возила

Скопје, 27 август 2018 (МИА) - На граничниот премин Табановце има зголемена фреквенција на возила. В... повеќе...