• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Сообраќај и транспорт

РСБСП апелира во новата учебна година, со заеднички сили до поголема безбедност на децата

РСБСП апелира во новата учебна година, со заеднички сили до поголема безбедност на децата

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) - Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот (РСБСП) апелира до ... повеќе...

 
Ќе се санира свлечиштето меѓу Наколец и Штрбово

Ќе се санира свлечиштето меѓу Наколец и Штрбово

Ресен, 2 септември 2018 (МИА) – Јавното претпријатие за државни патишта наредната недела ќе распише ... повеќе...

На Табановце и Богородица се чека по дваесетина минути

На Табановце и Богородица се чека по дваесетина минути

Скопје, 2 септември 2018 (МИА) - На граничните премини Табановце и Богородица се чека по 15 до 20 ми... повеќе...

Нормализиран сообраќајот на патот Удово - Валандово

Нормализиран сообраќајот на патот Удово - Валандово

Скопје, 2 септември 2018 (МИА) - Нормализиран е сообраќајот на патниот правец Удово - Валандово што ... повеќе...

Во прекин сообраќајот на патот Удово-Валандово, се пренасочува по автопатот

Во прекин сообраќајот на патот Удово-Валандово, се пренасочува по автопатот

Скопје, 2 септември 2018 (МИА) - Поради одржување спортска манифестација организирана од општина Вал... повеќе...

Во Берово се реконструира улицата ,,Борис Кидрич”

Во Берово се реконструира улицата ,,Борис Кидрич”

Берово, 1 септември 2018 (МИА) - Започнаа градежните активности за реконструкција на улицата Борис К... повеќе...

АМСМ: Сообраќајот на Плетвар се одвива наизменично

АМСМ: Сообраќајот на Плетвар се одвива наизменично

Скопје, 1 септември 2018 (МИА) - Од 14:45 часот  сообраќајот на планинскиот превој Плетвар се одвива... повеќе...

Во прекин сообраќајот на Плетвар

Во прекин сообраќајот на Плетвар

Скопје, 1 септември 2018 (МИА) - Од 13:45 часот на Плетвар поради сообраќајна незгода сообраќајот е ... повеќе...

Во прекин сообраќајот на патот Виница - село Бигла

Во прекин сообраќајот на патот Виница - село Бигла

Скопје, 1 септември 2018 (МИА) - Од 10 часот претпладнево поради изведување градежни работи, во прек... повеќе...

Состојба на патиштата

Состојба на патиштата

Скопје, 1 септември 2018 Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот... повеќе...

Пуштен во сообраќај магистралниот пат Ресен-Битола

Пуштен во сообраќај магистралниот пат Ресен-Битола

Скопје, 31 август 2018 (МИА) - Вечерва во 21:30 часот е пуштен во сообраќај магистралниот пат Ресен-... повеќе...

На Табановце за излез од Македонија се чека до половина час

На Табановце за излез од Македонија се чека до половина час

Скопје, 31 август 2018 (МИА) - Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските среди... повеќе...

Во прекин сообраќајот кај Сопотско, се пренасочува низ Царев Двор

Во прекин сообраќајот кај Сопотско, се пренасочува низ Царев Двор

Битола, 31 август 2018 (МИА) – Тешко товарно моторно возило се преврте попладнево на патниот правец ... повеќе...

Одрони на патниот правец Делчево - Македонска Каменица

Одрони на патниот правец Делчево - Македонска Каменица

Делчево, 31 август 2018 (МИА) - Дождот што го зафати регионот на Пијанец резултираше со појава на од... повеќе...

Во прекин сообраќајот кај Сопотско

Во прекин сообраќајот кај Сопотско

Скопје, 31 август 2018 (МИА) - Сообраќајот на магистралниот пат Ресен-Битола кај местото викано „Соп... повеќе...

Кампања на РСБСП за поголема безбедност на децата во сообраќајот

Кампања на РСБСП за поголема безбедност на децата во сообраќајот

Скопје, 31 август 2018 (МИА) - Подобрување на безбедноста на децата во сообраќајот и на сообраќајнот... повеќе...

Јавниот превоз во Скопје од утре по зимски возен ред

Јавниот превоз во Скопје од утре по зимски возен ред

Скопје, 31 август 2018н (МИА) - Возилата од јавниот превоз од утре, сабота (1.09.2018.година), ќе со... повеќе...