• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Сообраќај и транспорт

Реконструкција на патот до Делчево преку Бигла

Реконструкција на патот до Делчево преку Бигла

Делчево, 13 септември 2018 (МИА) - Поради изведување градежни работи, од први октомври, сообра... повеќе...

 
Сугарески: Општините да подготват проекти за изградба на локални патишта

Сугарески: Општините да подготват проекти за изградба на локални патишта

Битола, 13 септември 2018 (МИА) -  Завршена е рехабилитацијата на регионалниот пат Новаци-Битола, ин... повеќе...

Објавен нов повик за субвенции на евтини авиолинии

Објавен нов повик за субвенции на евтини авиолинии

Могила, 13 септември 2018 (МИА) - Министерството за транспорт и врски денеска објави нов  повик за с... повеќе...

Министерот Сугарески во посета на општина Могила

Министерот Сугарески во посета на општина Могила

Скопје, 13 септември 2018 (МИА) -  Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески денеска ќе ја по... повеќе...

За комунална инфраструктура најавени 170 милиони евра, општините да подготват проекти

За комунална инфраструктура најавени 170 милиони евра, општините да подготват проекти

Скопје, 12 септември 2018 (МИА) - Преку Министерството за транспорт и врски за подобрување на комуна... повеќе...

Сугарески очекува 95 проценти реализација на капиталните инвестици

Сугарески очекува 95 проценти реализација на капиталните инвестици

Скопје, 12 септември 2018 (МИА) - Реализацијата на капиталните инвестиции на Министерството за транс... повеќе...

Наизменичен сообраќај од село Сарај до клучката кај село Бојане во следните 10 дена

Наизменичен сообраќај од село Сарај до клучката кај село Бојане во следните 10 дена

Скопје, 12 септември 2018 (МИА) - Сообраќајот на патот од селото Сарај до клучката кај селото Бојане... повеќе...

Изменет режим на сообраќај на делницата Фариш-Дреново

Изменет режим на сообраќај на делницата Фариш-Дреново

Скопје, 12 септември 2018 (МИА) - Поради градежни работи од денеска се воведува времена измена на ре... повеќе...

Утре и задутре изменет режим на сообраќај на делницата Фариш-Дреново

Утре и задутре изменет режим на сообраќај на делницата Фариш-Дреново

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - Автомотосојузот на Македонија информира дека од утре се воведува в... повеќе...

Над 100 милиони евра за водоводна и канализациска мрежа најави Сугарески

Над 100 милиони евра за водоводна и канализациска мрежа најави Сугарески

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, кој денеска беше ... повеќе...

Времен прекин на сообраќајот на делницата Фариш-Дреново

Времен прекин на сообраќајот на делницата Фариш-Дреново

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - На експресниот пат Прилеп-Градско, делница Фариш-Дреново, поради и... повеќе...

Санација на железнички премин во Илинден, сообраќајот со посебен режим

Санација на железнички премин во Илинден, сообраќајот со посебен режим

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - Од 9 до 14 часот денеска ќе се врши санација на прекин преку желез... повеќе...

Проект за безбеден прекуграничен транспорт на опасни радиоактивни материи

Проект за безбеден прекуграничен транспорт на опасни радиоактивни материи

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - „Безбеден прекуграничен транспорт на опасни радиоактивни материјал... повеќе...

Нормализиран сообраќајот на патот Кавадарци - Неготино

Нормализиран сообраќајот на патот Кавадарци - Неготино

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Кавадарци - Неготино од 20:15 часот ... повеќе...

Сообраќајот на патот Кавадарци-Неготино по една сообраќајна лента

Сообраќајот на патот Кавадарци-Неготино по една сообраќајна лента

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Кавадарци - Неготино, на влезот за с... повеќе...

Сообраќајка на патот Кавадарци-Неготино, сообраќајот во прекин, повредените во болница

Сообраќајка на патот Кавадарци-Неготино, сообраќајот во прекин, повредените во болница

Кавадарци, 10 септември 2018 (МИА) - Сообраќајна несреќа помеѓу автомобил и трактор се случи попладн... повеќе...

Во прекин сообраќајот на патот Кавадарци - Неготино

Во прекин сообраќајот на патот Кавадарци - Неготино

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Кавадарци - Неготино, на влезот за с... повеќе...