• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Сообраќај и транспорт

Петмина повредени во сообраќајка на три возила на стариот пат Тетово - Скопје

Петмина повредени во сообраќајка на три возила на стариот пат Тетово - Скопје

Тетово 25 септември 2018 (МИА) - Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на... повеќе...

 
АВМУ го објави првиот извештај од монторингот на медиумите за Референдумот 2018

АВМУ го објави првиот извештај од монторингот на медиумите за Референдумот 2018

Скопје, 25 септември 2018 (МИА) - Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) денеск... повеќе...

АВМУ: Прекршочни пријави за 1ТВ и ТВ Сонце за недозволено референдумско рекламирање

АВМУ: Прекршочни пријави за 1ТВ и ТВ Сонце за недозволено референдумско рекламирање

Скопје, 24 септември 2018 (МИА) – Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) ќе пок... повеќе...

Сугарески: Сериозна е поддршката што ја добиваме од Европската Унија и НАТО

Сугарески: Сериозна е поддршката што ја добиваме од Европската Унија и НАТО

Кавадарци, 24 септември 2018 (МИА) - Сериозна е поддршката што ја добиваме од Европската Унија и НАТ... повеќе...

Сугарески: Се работи на реализација на проекти од инфраструктурата вредни 800 милиони евра

Сугарески: Се работи на реализација на проекти од инфраструктурата вредни 800 милиони евра

Кавадарци, 24 септември 2018 (МИА) - Во моментов низ целата територија на Република Македонија се ра... повеќе...

В среда пренасочување на сообраќајот на регионалниот пат од Давидово до Удово

В среда пренасочување на сообраќајот на регионалниот пат од Давидово до Удово

Скопје, 24 септемри 2018 (МИА) -  Поради изведување асфалтерски работи на регионалниот пат Р-1105, н... повеќе...

Сугарески ќе изврши увид на инфраструктурните проекти во Кавадарци и Неготино

Сугарески ќе изврши увид на инфраструктурните проекти во Кавадарци и Неготино

Скопје, 24 септември 2018 (МИА) - Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска ќе ги посе... повеќе...

Нормализиран сообраќајот на патот Прилеп - Крушево

Нормализиран сообраќајот на патот Прилеп - Крушево

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) -  Од 20:05 часот, сообраќајот на регионалниот пат Прилеп - Крушево ... повеќе...

Наизменично пропуштање на возилата на патот Прилеп - Крушево

Наизменично пропуштање на возилата на патот Прилеп - Крушево

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Сообраќајот на регионалниот пат Прилеп - Крушево од 19:30 часот се... повеќе...

Сообраќајка на патот Прилеп-Крушево, сообраќајот во прекин

Сообраќајка на патот Прилеп-Крушево, сообраќајот во прекин

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Поради сообраќајна незгода што се случила попладнево на регионални... повеќе...

Сугарески: На Македонија и се случува голема градежна инвестициска активност

Сугарески: На Македонија и се случува голема градежна инвестициска активност

Битола, 21 септември 2018 (МИА) - На Македонија и се случува голема градежна инвестициска активност,... повеќе...

Во „бели зони“ без бродбенд мрежи 85 илјади домаќинства, покажа мапирањето на МИОА

Во „бели зони“ без бродбенд мрежи 85 илјади домаќинства, покажа мапирањето на МИОА

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) – Петнаесет проценти од домаќинствата во Македонија или вкупно 85 ил... повеќе...

Сугарески ќе изврши увид на реконструкцијата на обиколницата на Битола

Сугарески ќе изврши увид на реконструкцијата на обиколницата на Битола

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески и директорот на Ј... повеќе...

Сугарески: Бараме решение да не се укине меѓународниот воз Белград - Солун - Белград

Сугарески: Бараме решение да не се укине меѓународниот воз Белград - Солун - Белград

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески вели дека прави на... повеќе...

Во Визбегово од ноември ќе се гради водовод и канализација

Во Визбегово од ноември ќе се гради водовод и канализација

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) – Во индустриската зона Визбегово  во ноември годинава ќе почне изгр... повеќе...

Досега до МИОА не е пријавен случај на притисок на работното место (видео)

Досега до МИОА не е пријавен случај на притисок на работното место (видео)

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - До Министерството за информатичко општество и администрација кое н... повеќе...

Во прекин сообраќајот на патот Охрид - Битола кај с. Опеница

Во прекин сообраќајот на патот Охрид - Битола кај с. Опеница

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Во прекин е сообраќајот на магистралниот пат Охрид - Битола кај се... повеќе...