• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Сообраќај и транспорт

Манчевски: Нашата цел е да им обезбедиме на граѓаните ефикасни, брзи и евтини услуги

Манчевски: Нашата цел е да им обезбедиме на граѓаните ефикасни, брзи и евтини услуги

Скопје, 2 октомври 2018 (МИА) - Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевс... повеќе...

 
Превртено возило со 13 мигранти на автопатот Градско-Велес

Превртено возило со 13 мигранти на автопатот Градско-Велес

Градско, 2 октомври 2018 (МИА) - Возило се превртело на автопатот Градско-Велес утринава околу 6.30 ... повеќе...

Тринаесет сообраќајки во Скопје, потешко повредени две лица

Тринаесет сообраќајки во Скопје, потешко повредени две лица

Скопје, 2 октомври 2018 (МИА) - Еден пешак и еден сопатник се здобиле со тешки телесни повреди, а ос... повеќе...

Во прекин железничкиот сообраќај Велес-Гевгелија

Во прекин железничкиот сообраќај Велес-Гевгелија

Скопје, 1 октомври 2018 (МИА) - Железничкиот сообраќај Велес-Гевгелија од денеска ќе биде во прекин ... повеќе...

Од утре во прекин железничкиот сообраќај Велес-Гевгелија

Од утре во прекин железничкиот сообраќај Велес-Гевгелија

Скопје, 1 октомври 2018 (МИА) - Железничкиот сообраќај Велес-Гевгелија од утре ќе биде во прекин пор... повеќе...

Поради градежни работи сообраќајот Делчево-Бигла-Виница со времен режим

Поради градежни работи сообраќајот Делчево-Бигла-Виница со времен режим

Виница, 1 октомври 2018 (МИА) -  Поради изведување градежни работи, сообраќајот на регионалниот пат... повеќе...

В четврток асфалтирање на патот од Смоквица до Прдејци, сообраќајот ќе се пренасочува по автопатот

В четврток асфалтирање на патот од Смоквица до Прдејци, сообраќајот ќе се пренасочува по автопатот

Скопје, 1 октомври 2018 (МИА) - Во четврток на 4 октомври ЈП Македонија пат, подружница Велес, ќе из... повеќе...

Санкционирани 130 возачи кои возеле пребрзо за време на викендот во Скопје

Санкционирани 130 возачи кои возеле пребрзо за време на викендот во Скопје

Скопје, 1 октомври 2018 (МИА) - Три лица се здобиле со тешки телесни повреди, а 21 лице со лесни пов... повеќе...

Поради несреќата, сообраќајот на патот Гостивар - Стража по една лента

Поради несреќата, сообраќајот на патот Гостивар - Стража по една лента

Скопје, 30 септември 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Гостивар - Стража се одвива по една ... повеќе...

Сообраќајка во Струмичко, во прекин сообраќајот кај „Зубовска раскрсница“

Сообраќајка во Струмичко, во прекин сообраќајот кај „Зубовска раскрсница“

Скопје, 29 септември 2018 (МИА) -  Поради  сообраќајна незгода, магитралниот пат А-4, „Зубовска раск... повеќе...

Затворен патот Свети Николе - Кадрифаково поради градежни работи

Затворен патот Свети Николе - Кадрифаково поради градежни работи

Скопје, 29 септември 2018 (МИА) - Патниот правец А-4, Свети Николе -  село Кадрифаково е затворен за... повеќе...

Сугарески: Надминати наследените проблеми на патот Градско-Прилеп, ќе ги запазиме роковите

Сугарески: Надминати наследените проблеми на патот Градско-Прилеп, ќе ги запазиме роковите

Прилеп, 28 септември 2018 (МИА) - Ги надминавме сите наследени проблеми и сега се забрзани активност... повеќе...

Сугарески и Китанов ќе извршат увид во изградбата на експресниот пат Градско - Прилеп

Сугарески и Китанов ќе извршат увид во изградбата на експресниот пат Градско - Прилеп

Скопје, 28 септември 2018 (МИА) - Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и директорот на Ја... повеќе...

Процесот за одржување и спроведување испити за возачи продолжува Авто испитен центар

Процесот за одржување и спроведување испити за возачи продолжува Авто испитен центар

Скопје, 27 септември 2018 (МИА) - Авто испитен центар ДООЕЛ Скопје е новиот испитен центар за одржув... повеќе...

Целосно изгоре товарното возило на патот кај Дебриште, Росоманско, повредени нема

Целосно изгоре товарното возило на патот кај Дебриште, Росоманско, повредени нема

Росоман, 26 септември 2018 (МИА) - Целосно изгоре товарното возило на патот кај Дебреште, Росоманско... повеќе...

АМСМ: Сообраќајот на патот Градско-Прилеп се одвива наизменично

АМСМ: Сообраќајот на патот Градско-Прилеп се одвива наизменично

Скопје, 26 септември 2018 (МИА) - Сообракајот на регионалниот пат Градско-Прилеп од 15:50 часот се о... повеќе...

Пренасочување на сообраќајот на потегот од село Давидово до Удово

Пренасочување на сообраќајот на потегот од село Давидово до Удово

Скопје, 25 септември 2018 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интен... повеќе...