• A-
  • A
  • A+
петок, 08 декември 2023, 

Внатрешна политика

Продолжува пленарната седница за уставни измени, власта и опозицијата останаа на истите ставови

Скопје, 19 октомври 2018 (МИА) - Во Собранието на Република Македонија денеска напладне треба да про... повеќе...

 

Средба на Заев со делегација од Европската федерација на банки за храна

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) - Идеи и практики за развој на банки за храна, од земји членки на ЕУ,... повеќе...

Собранието донесе одлука за оглас за членови на Антикорупциска

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) - Пратениците во рамки на 60. седница за вицегувернери на Народната б... повеќе...

Собранието расправа по точките од 60-та седница

Собранието расправа по точките од 60-та седница

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) - Пратениците на денешната 60-та собраниска седница го усвоија дневни... повеќе...

Претседателот Иванов ги прими акредитивните писма од новиот полски амбасадор Тичињски

Претседателот Иванов ги прими акредитивните писма од новиот полски амбасадор Тичињски

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) - Претседателот Ѓорге Иванов денеска ги прими акредитивните писма на ... повеќе...

Средба на Џафери со членовите на Работната група за односите на ЕУ со Западен Балкан

Средба на Џафери со членовите на Работната група за односите на ЕУ со Западен Балкан

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) - Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, з... повеќе...

Премиерот Заев на годишнина од постоењето на Штедилнцата „ФУЛМ“

Струмица, 18 октомври 2018 (МИА) - Слободните финансиски средства треба да ги штедиме, заради тоа шт... повеќе...

Заев: Со премиерот Ципрас остануваме посветени на перспективата на новиот Балкан

Струмица, 18 октомври 2018 (МИА) - Заедно со премиерот Алексис Ципрас остануваме целосно посветени н... повеќе...

Заев: Пратеници да кажеме „да“, историјата ги памети правилните одлуки

Заев: Пратеници да кажеме „да“, историјата ги памети правилните одлуки

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) - Премиерот Зоран Заев денеска преку својата официјална Фејсбук стран... повеќе...

Собраниската расправа за уставните измени продолжува утре, во Грција Коѕијас си замина од функцијата

Собраниската расправа за уставните измени продолжува утре, во Грција Коѕијас си замина од функцијата

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) - Собранието на Република Македонија в петок ќе ја продолжи седницата... повеќе...

Собранието во петок ќе ја продолжи расправата за уставните измени

Собранието во петок ќе ја продолжи расправата за уставните измени

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Собраниската расправа за уставните измени ќе продолжи во петок, реч... повеќе...

Поддршка од Финска за реформите и уставните измени

Поддршка од Финска за реформите и уставните измени

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Финска... повеќе...

Премиерот Заев на средба со директорката на Евростат Коцева

Премиерот Заев на средба со директорката на Евростат Коцева

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеск... повеќе...

Минов: Да ја условиме и ние употребата на името Република Северна Македонија

Минов: Да ја условиме и ние употребата на името Република Северна Македонија

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Пратеникот од ГРОМ Панчо Минов, дел од опозицијата, за време на соб... повеќе...

Владата не е информирана за „Македонско село“, бара објаснување од концесионерот

Владата не е информирана за „Македонско село“, бара објаснување од концесионерот

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Владата не беше запознаена за намерата, ниту информирана за одлукат... повеќе...

МИОА и Хуавеи ги испраќаат најдобрите пет ИКТ-студенти на студиска посета во Кина

МИОА и Хуавеи ги испраќаат најдобрите пет ИКТ-студенти на студиска посета во Кина

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчев... повеќе...

Подготвителен состанок на Националниот инвестициски комитет

Подготвителен состанок на Националниот инвестициски комитет

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи во улога на координа... повеќе...