• A-
  • A
  • A+
петок, 08 декември 2023, 

Политички партии

Ахмети: Патот кон ЕУ и НАТО е еднонасочен, нема враќање

Скопје, 20 октомври 2018 (МИА) - Лидерот на Демократската унија за интеграција-ДУИ Али Ахмети се заб... повеќе...

 

ВМРО-ДПМНЕ: Вчера беа погребани европските вредности во Македонија

Скопје, 20 октомври 2018 Тоа што се случи вчера вечер во Собранието на Република Македонија беше ср... повеќе...

СДСМ: Осумдесет херои презедоа одговорност за иднината на Македонија, патот кон НАТО и ЕУ е расчистен, сите да се приклучат

Скопје, 20 октомври  Собранието донесе историска одлука со која Македонија избра иднина наместо изо... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта не прави ништо за подобрување на животот на граѓаните

ВМРО-ДПМНЕ: Власта не прави ништо за подобрување на животот на граѓаните

Скопје, 19 октомври 2018 500 илјади граѓани во Република Македонија живеат во сиромаштија. СДСМ е д... повеќе...

СДСМ: Иднината во НАТО е извесна, останува пратениците да го направат последниот чекор

Скопје, 19 октомври 2018 Македонија ги почнува преговорите со НАТО, пратениците да го обезбедат чле... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ:  Не се води постапка за исклучување на партијата од ЕНП

ВМРО-ДПМНЕ: Не се води постапка за исклучување на партијата од ЕНП

Скопје, 18 октомври 2018 Обраќањето на потпретседателот Александар Николоски на конференцијата на ... повеќе...

Тунтев: Овој парламентарен состав има можност да обезбеди иднина на Македонија во ЕУ и НАТО

Тунтев: Овој парламентарен состав има можност да обезбеди иднина на Македонија во ЕУ и НАТО

Скопје, 18 октомври 2018  Почитувани новинари, почитувани граѓани, Овој парламентарен состав има е... повеќе...

Филип Ѓорѓиев:Ситуацијата во студентските домови се влошува

Филип Ѓорѓиев:Ситуацијата во студентските домови се влошува

Скопје, 18 октомври 2018    Владата има 670 илјади евра за набавка на цвеќиња, 40 илјади евра за н... повеќе...

Беровската опозиција го обвини актуелниот градоначалник за неработење

Беровската опозиција го обвини актуелниот градоначалник за неработење

Берово, 18 октомври 2018 (МИА) - Беровската опозиција на прес- конференција денеска со свое видување... повеќе...

ВМРО ДПМНЕ - Демократска фракција: Пратениците да ја почитуваат вољата на повеќе од 2/3 од граѓаните

ВМРО ДПМНЕ - Демократска фракција: Пратениците да ја почитуваат вољата на повеќе од 2/3 од граѓаните

Скопје, 18 октомври 2018  ВМРО ДПМНЕ - Демократска фракција ги охрабрува пратениците, а пред се они... повеќе...

СДСМ: Мицкоски е разочарување, ако продолжи да пробува да ја блокира Македонија, следуваат избори

СДСМ: Мицкоски е разочарување, ако продолжи да пробува да ја блокира Македонија, следуваат избори

Скопје, 17 октомври 2018 Идентично како неговиот претходник, Никола Груевски и Христијан Мицкоски ј... повеќе...

 Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ се откажуваат од дебата во Парламентот, ќе гласаат против уставните измени

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ се откажуваат од дебата во Парламентот, ќе гласаат против уставните измени

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и од коалицијата „За подобра Македонија“ ... повеќе...

Мицкоски до Мичел: Договорот е неприфатлив за ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски до Мичел: Договорот е неприфатлив за ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 17 октомври 2018  До: Вес Мичел, помошник државен секретар на САД за Европа и Евроазија По... повеќе...

Арсовски: Со поништување на тендерот за авиолинии, државата може да остане без нискобуџетски летови

Арсовски: Со поништување на тендерот за авиолинии, државата може да остане без нискобуџетски летови

Скопје, 17 октомври 2018 Која ли ќе биде сега причината за пропаѓањето на тендерот со авио превозни... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ продолжува безмилосно да ги задолжува граѓаните

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ продолжува безмилосно да ги задолжува граѓаните

Скопје, 17 октомври 2018  Eкономското цунами Заев и Тевдовски продолжуваат безмилосно да ги задолжу... повеќе...

СДСМ: Мицкоски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ се разочарување, пратениците да ги следат државните интереси

СДСМ: Мицкоски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ се разочарување, пратениците да ги следат државните интереси

Скопје, 17 октомври 2018Отвореното писмо од помошник државниот секретар за Европа и Евроазија во Сте... повеќе...

Александар Николоски на конференција на ЕПП на тема „ЕУ – Западен Балкан како заедно да ја изградиме нашата заедничка иднина?“

Александар Николоски на конференција на ЕПП на тема „ЕУ – Западен Балкан како заедно да ја изградиме нашата заедничка иднина?“

Скопје, 16 октомври 2018 Ми претставува огромна чест да се обратам на оваа конференција и би сакал ... повеќе...