• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Одбрана и безбедност

Зголемен бројот на мигранти кои се обидуваат илегално да влезат во Македонија

Зголемен бројот на мигранти кои се обидуваат илегално да влезат во Македонија

Скопје, 5 октомври 2018 (МИА) - Мигранстската криза сега нема зголемен интензитет, но споредено со 2... повеќе...

 
Спасовски: Сузбиена криминална група што криумчарела мигранти (ДПЛ / видео)

Спасовски: Сузбиена криминална група што криумчарела мигранти (ДПЛ / видео)

Скопје, 5 октомври 2018 (МИА) – Во полициска акција вчера е сузбиена деветчлена криминална група кој... повеќе...

Спасовски: Сузбиена  криминална група што криумчарела мигранти (видео)

Спасовски: Сузбиена криминална група што криумчарела мигранти (видео)

Скопје, 5 октомври 2018 (МИА) – Во полициска акција вчера е сузбиена деветчлена криминална група кој... повеќе...

Четири лица ограбиле 17-годишно момче во Скопје

Четири лица ограбиле 17-годишно момче во Скопје

Скопје, 5 октомври 2018 (МИА) -  Четири непознати лица извршиле вчера разбојништво врз 17 годишно мо... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 5 октомври 2018 (МИА) - На 05.10.2018 година околу 01:45 часот на локалниот пат во село Раот... повеќе...

Пријава за полов напад врз малолетно дете во Ѓорче Петров

Пријава за полов напад врз малолетно дете во Ѓорче Петров

Скопје, 5 октомври 2018 (МИА) - Полов напад врз дете од страна на лице на возраст меѓи 60 и 65 годин... повеќе...

Повеќе од еден тон нафта украдени од товарни возила  во Кавадарци и Росоман

Повеќе од еден тон нафта украдени од товарни возила во Кавадарци и Росоман

Кавадарци, 5 октомври 2018 (МИА) - Повеќе од еден тон нафта се украдени од товарни возила и градежни... повеќе...

Спасовски во Тирана: Потпишан заеднички Акциски план за борба против тероризмот во Западен Балкан

Спасовски во Тирана: Потпишан заеднички Акциски план за борба против тероризмот во Западен Балкан

Скопје, 5 октомври 2018 (МИА) - Изминативе неколку години главен безбедносен предизвик за сите нас б... повеќе...

Во полошкиот регион за еден месец откриени 120 дилери на наркотици

Во полошкиот регион за еден месец откриени 120 дилери на наркотици

Гостивар, 5 октомври 2018 (МИА) -  Во акциите на полицијата во септември од слобода биле лишени 120 ... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 5 октомври 2018 (МИА) - Вчера во 11:05 часот на  улица „Борис Трајковски“, патничко возило „... повеќе...

Полицијата откри 12 мигранти кај Смоквица и во Скопје

Полицијата откри 12 мигранти кај Смоквица и во Скопје

Скопје, 5 октомври 2018 (МИА) -  Дванаесет мигранти од кои шест од Авганистан и еден од Шри Ланка вч... повеќе...

Еден возач потешко и четири лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Еден возач потешко и четири лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Скопје, 5 октомври 2018 (МИА) - Еден возач се здобил со тешки телесни повреди, а четири лица сe поле... повеќе...

НГШ на АРМ на Конференција на началници на ГШ од армиите на А5 во Будва

НГШ на АРМ на Конференција на началници на ГШ од армиите на А5 во Будва

Скопје, 4 октомври 2018 (МИА) - АРМ во досегашниот период со целосна посветеност придонесува во реги... повеќе...

Воената вежба „Предизвик 2018“ успешно реализирана на полигонот „Криволак“

Воената вежба „Предизвик 2018“ успешно реализирана на полигонот „Криволак“

Скопје, 4 октомври 2018 (МИА) - На Армискиот полигин „Криволак“ денеска заврши осмата по ред билатер... повеќе...

Во септември, по гостиварските сообраќајници регистрирани 850 сообраќајни прекршоци

Во септември, по гостиварските сообраќајници регистрирани 850 сообраќајни прекршоци

Скопје, 4 октомври 2018 (МИА) - Во текот на минатиот месец (септември) на поширокото гостиварско под... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 4 октомври 2018 (МИА) - На 04.10.2018 година околу 1:00 часот на улицата „Илинденска“ во Гос... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 4 октомври 2018 (МИА) - Ноќеска, 45 минути по полноќ, било пријавено дека на регионалниот па... повеќе...