• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Одбрана и безбедност

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 8 октомври 2018 (МИА) - На 07.10.2018 година во 18:30 часот било пријавено дека на крстосниц... повеќе...

 
Шекеринска на првиот студентски час во Воената акедемија

Шекеринска на првиот студентски час во Воената акедемија

Скопје, 8 октомври 2018 (МИА) - Во Воената Академија „Генерал Михаило Апостолски“ во Скопје денеска ... повеќе...

Еден загинат и 15 повредени во сообраќајки во Скопје изминатиот викенд

Еден загинат и 15 повредени во сообраќајки во Скопје изминатиот викенд

Скопје, 8 октомври 2018 (МИА) - Еден сопатник загинат, еден потешко повреден и 14 полесно повредени ... повеќе...

Полицајци нападнати од крадци на дрва

Полицајци нападнати од крадци на дрва

Скопје, 7 октомври 2018 (МИА) - Полициски службеници вчера во атарот на село Дворци затекнала три ли... повеќе...

Во затворот во Тетово пронајден хероин во кутија со сок

Во затворот во Тетово пронајден хероин во кутија со сок

Скопје, 7 октомври 2018 (МИА) - Вработени во затвор Тетово вчера при преглед на храна и пијалоци дон... повеќе...

Муштерија пазарел во трафика со фалсификувана банкнота од 2.000 денари

Муштерија пазарел во трафика со фалсификувана банкнота од 2.000 денари

Скопје, 7 октомври 2018 (МИА) - Непознато лице со фалсификувана банкнота од 2.000 денари платил во т... повеќе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 7 октомври 2018 (МИА) - Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатр... повеќе...

Кумановка пријавила обид за силување во полиција

Кумановка пријавила обид за силување во полиција

Куманово, 7 октомври 2018 (МИА) - Непознат маж ноќеска се обидел да силува 35-годишна жена во Кумано... повеќе...

Пари и апарати за игри на среќа пронадени и одземени од објект без фирма во Тетово

Пари и апарати за игри на среќа пронадени и одземени од објект без фирма во Тетово

Тетово, 7 октомври 2018 (МИА) - При претсрес и контрола на угостителски објект без фирма, синоќа пол... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 7 октомври 2018 (МИА) - Вчера во Куманово, на улица „11 Ноември“ Б.М. (20) од Куманово управ... повеќе...

Скопјанец крадел од станови во Аеродром

Скопјанец крадел од станови во Аеродром

Скопје, 7 октомври 2018 (МИА) - Кривична пријава е поднесена против 32-годишен скопјанец поради осно... повеќе...

Кривична за примање поткуп против надзорник во штипскиот затвор

Кривична за примање поткуп против надзорник во штипскиот затвор

Скопје, 6 октомври 2018 (МИА) - Кривична пријава против надзорник во Казнено поправен дом во Штип за... повеќе...

Пријавена жена која се претставувала како вработена во Владата и нудела услуги за вработување за пари

Пријавена жена која се претставувала како вработена во Владата и нудела услуги за вработување за пари

Скопје, 6 октомври 2018 (МИА) - Жена од Тетово е пријавена во полиција од неколку лица, кои тврдат д... повеќе...

Пронајдени седум авганистански државјани во возило на гевгеличанец

Пронајдени седум авганистански државјани во возило на гевгеличанец

Скопје, 6 октомври 2018 (МИА) - Седум авганистански државјани на возраст од 18 до 38 години се прона... повеќе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 6 октомври 2018 (МИА) - Вчера околу 18.00 часот на патниот правец Битола - Прилеп  Х.Д. (30)... повеќе...

Кривична пријава против 14 лица за препродавање артефакти (видео)

Кривична пријава против 14 лица за препродавање артефакти (видео)

Скопје, 6 октомври 2018 (МИА) – Кривична пријава за вршење кривични дела против културното наследств... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 6 октомври 2018 (МИА) - На автопатот Скопје - Велес вчера во 12:30 часот, К.М.(33) од село О... повеќе...