• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Одбрана и безбедност

Во два одделни случаи во Тетово и Гостивар пронајден кокаин кај четири лица

Во два одделни случаи во Тетово и Гостивар пронајден кокаин кај четири лица

Скопје, 9 октомври 2018 (МИА) - Во два одделни случаи во Тетово и Гостивар кај четири лица пронајден... повеќе...

 
Шекеринска: Црна Гора беше и остана инспирација за Македонија

Шекеринска: Црна Гора беше и остана инспирација за Македонија

Подгорица, 9 октомври 2018 (МИА) - Црна Гора беше и остана инспирација за Македонија кога станува зб... повеќе...

Во акција на полицијата откриени нови дилери на наркотици во Полошко

Во акција на полицијата откриени нови дилери на наркотици во Полошко

Гостивар, 9 октомври 2018 (МИА) - Во последните три акции на полицијата за справувањето со нелегална... повеќе...

Кавадарчанец украл “југо” и предмети од пет други возила, лишен е од слобода

Кавадарчанец украл “југо” и предмети од пет други возила, лишен е од слобода

Кавадарци, 9 октомври 2018 (МИА) - Триесет и четиригодишниот кавадарчанец  Б.О. украл “ југо” и пред... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 9 октомври 2018 (МИА) - Во кумановската полиција вчера утрото околу 07:00 часот било пријаве... повеќе...

Камион при движење наназад усмрти едно лице во Куманово

Камион при движење наназад усмрти едно лице во Куманово

Куманово, 8 октомври 2018 (МИА) - Едно лице загина денеска во Куманово, соопшти СВР Куманово. Споре... повеќе...

Повреден повозрасен маж, паднал од скала менувајќи светло на улична светилка

Повреден повозрасен маж, паднал од скала менувајќи светло на улична светилка

Скопје, 8 октомври 2018 (МИА) - Повозрасен маж е потешко повреден откако паднал од скала во обид за ... повеќе...

Момче претепано со шипка по глава поради нарушени меѓусоседски односи

Момче претепано со шипка по глава поради нарушени меѓусоседски односи

Скопје, 8 октомври 2018 (МИА) - Дваесет и двегодишно момче  е тешко повредено откако три лица го пре... повеќе...

Скопјанец се обидел да силува осумгодишно девојче

Скопјанец се обидел да силува осумгодишно девојче

Скопје, 8 октомври 2018 (МИА) - Шеесет и осумгодишен скопјанец вчера се обидел да изврши полов напад... повеќе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 8 октомври 2018 (МИА) - На регионалниот пат Мавровска крстосница-Маврови Анови вчера околу 1... повеќе...

Нови чизми за секој армиски припадник (видео)

Нови чизми за секој армиски припадник (видео)

Скопје, 8 октомври 2018 (МИА) - Членството во НАТО не ни е само политичка цел, туку и шанса македонс... повеќе...

Ловџија се застрелал во стапало

Ловџија се застрелал во стапало

Гостивар, 8 октомври 2018 (МИА) - Ловџија завршил со рани во десното стапало откако пушката што ја н... повеќе...

Шекеринска: Опозицијата бара избори, ама не годинава

Шекеринска: Опозицијата бара избори, ама не годинава

Скопје, 8 октомври 2018 (МИА) - Факт е дека опозицијата единствено што бара е да има избори, ама да ... повеќе...

Кривична пријава за судски вештак од Скопје поради примање поткуп

Кривична пријава за судски вештак од Скопје поради примање поткуп

Скопје, 8 октомври 2018 (МИА) - Секторот за внатрешни работи од Штип поднел кривична пријава за судс... повеќе...

Плинска боца експлодирала додека неготинец печел ракија

Плинска боца експлодирала додека неготинец печел ракија

Неготино, 8 октомври 2018 (МИА) - На неготинец му експлодирала плинска боца додека печел ракија. За ... повеќе...

Полицијата трага по македонска државјанка во Словачка

Полицијата трага по македонска државјанка во Словачка

Скопје, 8 октомври 2018 (МИА) - Скопјанецот Р.Т.(46) вчера пријавил дека речиси една недела неможе д... повеќе...

Битолчанец се повредил при пад со параглајдер

Битолчанец се повредил при пад со параглајдер

Скопје, 8 октомври 2018 (МИА) - Битолчанецот С.М. (47), кој летал со параглајдер, вчера се повредил ... повеќе...