• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Одбрана и безбедност

Кај малолетник од Штип пронајдена марихуана

Кај малолетник од Штип пронајдена марихуана

Скопје, 11 октомври 2018 (МИА) - Најлонско пакување марихуана е пронајдено при претрес на 16-годишно... повеќе...

 
Сосед силувал десетгодишно девојче во Прилеп

Сосед силувал десетгодишно девојче во Прилеп

Скопје, 11 октомври 2018 (МИА) - М.У. од Прилеп синоќа е приведен откако соседката го обвинила дека ... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 11 октомври 2018 (МИА) -  На 10.10.2018 година во 13.50 часот било пријавено дека настанал п... повеќе...

Кривична пријава за злоупотреба на службена положба за поранешниот директор на Агенцијата за катастар

Кривична пријава за злоупотреба на службена положба за поранешниот директор на Агенцијата за катастар

Скопје, 11 октомври 2018 (МИА) - Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал до Основнот... повеќе...

Искршени седум прозорци на црквата „Св. Атанасиј“ на тетовското Кале

Искршени седум прозорци на црквата „Св. Атанасиј“ на тетовското Кале

Тетово, 10 октомври 2018 (МИА) – Засега непознати сторители во точно неутврден период изминатите дес... повеќе...

Делегација на БЈБ учествуваше на 125. конференција на Меѓународната асоцијација на шефовите на полициите

Делегација на БЈБ учествуваше на 125. конференција на Меѓународната асоцијација на шефовите на полициите

Скопје, 10 октомври 2018 (МИА) - Делегација на Бирото за јавна безбедност при МВР, предводена од дир... повеќе...

Скопјанец фатен во обид да прокриумчари 10 мигранти од Пакистан

Скопјанец фатен во обид да прокриумчари 10 мигранти од Пакистан

Скопје, 10 октомври 2018 (МИА) - Против 27-годишниот скопјанец Д.Д., Регионалниот центар за Гранични... повеќе...

Во Гостиварско повредени дрвосечач и градежен работник

Во Гостиварско повредени дрвосечач и градежен работник

Гостивар, 10 октомври 2018 (МИА) - Во изминатото деноноќие во гостиварско се регистрирани два случаи... повеќе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 10 октомври 2018 (МИА) - На 09.10.2018 година во 11.08 часот во Секторот за внатрешни работи... повеќе...

Спасовски во посета на Полициското одделение Галате

Спасовски во посета на Полициското одделение Галате

Тетово, 10 октомври 2018 (МИА) – Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со заменик-м... повеќе...

Пешак тешко повреден од велосипедист

Пешак тешко повреден од велосипедист

Скопје, 10 октомври 2018 (МИА) - Жена пешак е потешко повредена откако вчера во неа удрил велосипед ... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 10 октомври 2018 (МИА) - На улицата „Народна револуција“ во Куманово синоќа во 19:15 часот б... повеќе...

Кривична за жена од Шум, Струшко за крадење пари и напуштање на децата

Кривична за жена од Шум, Струшко за крадење пари и напуштање на децата

Струга, 10 октомври 2018 (МИА) – Жителка на струшкото село Шум доби кривична пријава од надворешната... повеќе...

Војници на АРМ стрелале во воздух на границата со Грција за да спречат нелегално минување на мигранти

Војници на АРМ стрелале во воздух на границата со Грција за да спречат нелегално минување на мигранти

Скопје, 10 октомври 2018 (МИА) - Со неколку истрели во воздух на границата со Грција војници на АРМ ... повеќе...

„„Блиц“: Двајца македонски државјани меѓу загинатите во верижниот судар во Србија

„„Блиц“: Двајца македонски државјани меѓу загинатите во верижниот судар во Србија

Скопје, 9 октомври 2018 (МИА) - Двајца македонски државјани се меѓу загинатите во верижниот судар шт... повеќе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 9 октомври 2018 (МИА) - На улицата „29 Ноември“ во Тетово вчера околу 01:00 часот полициски ... повеќе...

Поранешен директор на средно училиште во Гостивар ја злоупотребил службената положба

Поранешен директор на средно училиште во Гостивар ја злоупотребил службената положба

Скопје, 9 октомври 2018 (МИА) - Кривична пријава е поднесена против поранешниот директор на средното... повеќе...