• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Одбрана и безбедност

Момче и девојка следени од три лица со возило „Киа“ во Аеродром

Момче и девојка следени од три лица со возило „Киа“ во Аеродром

Скопје, 12 октомври 2018 (МИА) - По булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ во населба Аеродром, синоќа л... повеќе...

 
Девет странски државјанки уапсени во угостителски објект во Тетово

Девет странски државјанки уапсени во угостителски објект во Тетово

Скопје, 12 октомври 2018 (МИА) - Девет странски државјанки се уапсени рано изутрината во угостителск... повеќе...

Кучиња скитници каснале три лица

Кучиња скитници каснале три лица

Скопје, 12 октомври 2018 (МИА) - Три лица, во Велес, општина Центар и село Црешево, во текот на изми... повеќе...

МВР - Билтен

МВР - Билтен

Скопје, 12 октомври 2018 (МИА) - На 12.10.2018 година околу 01.00 часот полициски службеници од Сект... повеќе...

Кавадаречката полиција со превентивна акција, ги едуцира кавадарчани да се заштитат од кражби

Кавадаречката полиција со превентивна акција, ги едуцира кавадарчани да се заштитат од кражби

Кавадарци, 12 октомври 2018 (МИА) - Кавадаречката полиција со превентивна акција денеска ги едуцираш... повеќе...

Македонија и САД ќе разменуваат практики во кибер одбраната

Македонија и САД ќе разменуваат практики во кибер одбраната

Скопје, 12 октомври 2018 (МИА) - Министерството за одбрана на Република Македонија и САД започнаа со... повеќе...

МВР ги демантира тврдењата за немање набавка на нова опрема за полициските службеници

МВР ги демантира тврдењата за немање набавка на нова опрема за полициските службеници

Скопје, 12 октомври 2018 (МИА) - Министерството за внатрешни работи категорично ги отфрла како неточ... повеќе...

Независен синдикат на полицијата: Нема униформи за полициските службеници

Независен синдикат на полицијата: Нема униформи за полициските службеници

Скопје, 12 октомври 2018 (МИА) - Независниот синдикат на полицијата денеска повторно се пожали дека ... повеќе...

Кумановската касарна „Боро Менков“ го одбележа патрониот празник

Кумановската касарна „Боро Менков“ го одбележа патрониот празник

Куманово, 12 октомври 2018 (МИА) - Кумановската касарна денеска го одбележа патрониот празник, 77 го... повеќе...

В понеделник почнува воената вежба „Македонски блесок 14“

В понеделник почнува воената вежба „Македонски блесок 14“

Скопје, 12 октомври 2018 (МИА) - Воената вежба „Македонски блесок 14“ ќе се одржи од 15 до 20 октомв... повеќе...

Спасовски: Во МВР 40 лица работеле со фалсификувани дипломи (видео)

Спасовски: Во МВР 40 лица работеле со фалсификувани дипломи (видео)

Скопје, 12 октомври 2018 (МИА) - Во Министерството за внатрешни работи биле откриени 40 вработени ко... повеќе...

Кривична пријава за седуммина стружани за тепачка во ноќен клуб

Кривична пријава за седуммина стружани за тепачка во ноќен клуб

Струга, 12 октомври 2018 (МИА) - Седум лица од струшкото село Калишта добија кривични пријави за пос... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 12 октомври 2018 (МИА) - На 11.10.2018 година во 16:15 часот на патот Демир Капија-Неготино,... повеќе...

Едно лице повредено во сообраќајка на автопатот Куманово -Скопје

Едно лице повредено во сообраќајка на автопатот Куманово -Скопје

Куманово, 11 октомври 2018 (МИА) - Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа што се случи денеска... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 11 октомври 2018 (МИА) - Во периодот од 22.00 часот на 10.10.2018 година до 02.00 часот на 1... повеќе...

Од маркет во Битола украдени 65.000 денари

Од маркет во Битола украдени 65.000 денари

Скопје, 11 октомври 2018 (МИА) - Две непознати лица синоќа околу 21:50 часот извршиле разбојништво в... повеќе...

Осум македонски државјани повредени во сообраќајка кај Линц

Осум македонски државјани повредени во сообраќајка кај Линц

Скопје, 11 октомври 2018 (МИА) - Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест... повеќе...