• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Одбрана и безбедност

Мотоциклист загина, три лица тешко повредени во 29 сообраќајки викендов во Скопје

Мотоциклист загина, три лица тешко повредени во 29 сообраќајки викендов во Скопје

Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) - Еден возач на мотоцикл загина, три лица се здобиле со потешки, а 14... повеќе...

 
Смртно застрелана 52-годишна тетовка од нејзиниот сопруг

Смртно застрелана 52-годишна тетовка од нејзиниот сопруг

Тетово 15 октомври 2018 (МИА) – Педесет и тригодишен тетовец синоќа околу 22 часот и 30 минути смртн... повеќе...

Воена вежба „Македонски блесок 14“

Воена вежба „Македонски блесок 14“

Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) - На армискиот полигон Кривлак од денеска до 20-ти овој месец ќе се о... повеќе...

Велешанец починал по пад од височина од својот двор

Велешанец починал по пад од височина од својот двор

Скопје, 14 октомври 2018 (МИА) - Седумдесет и двегодишниот Б.Ѓ.(72) од Велес починал вчера откако се... повеќе...

Тетовка пријавила дека ја уценувал полицаец со кого порано била во врска

Тетовка пријавила дека ја уценувал полицаец со кого порано била во врска

Скопје, 14 октомври 2018 (МИА) - Жена од тетовско, во Полициската станица Тетово, вчера попладне при... повеќе...

Скопјанец лишен од слобода кој превезувал мигранти

Скопјанец лишен од слобода кој превезувал мигранти

Скопје, 14 октомври 2018 (МИА) - Полициски службеници синоќа во 22 часот на клучката Миравци, запрел... повеќе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 14 октомври 2018 (МИА) -  На 13.10.2018 година во 22 часот на клучката Миравци, полициски сл... повеќе...

Кај 25 возачи во текот на ноќта утврдено присуство на алкохол во крвта

Кај 25 возачи во текот на ноќта утврдено присуство на алкохол во крвта

Скопје, 14 октомври 2018 (МИА) - Кај 25 од вкупно 188 возачи полициски службеници при контрола спров... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 14 октомври 2018 (МИА) - На 14.10.2018 година во 00.50 часот на улица „120“ во Куманово, пат... повеќе...

Во тек распитот на три лица во Основниот суд Скопје 1 за предметот  „Поштенска банка“на СЈО

Во тек распитот на три лица во Основниот суд Скопје 1 за предметот „Поштенска банка“на СЈО

Скопје, 13 октомври 2018 (МИА) - Во Основниот суд Скопје 1 Скопје се уште е во тек распитот на тројц... повеќе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 13 октомври 2018 (МИА) - На 13.10.2018 година во 06.00 часот во Полициската станица Охрид, А... повеќе...

Адеми: Детално ќе се анализира Извештајот на Светска банка за состојбата во образованието

Адеми: Детално ќе се анализира Извештајот на Светска банка за состојбата во образованието

Скопје, 13 октомври 2018 (МИА) - Извештајот на Светска банка за состојбата во образованието во Макед... повеќе...

Четворица повредени во тепачка по сообраќајка на ул.„Методија Андонов Ченто“ во Скопје

Четворица повредени во тепачка по сообраќајка на ул.„Методија Андонов Ченто“ во Скопје

Скопје, 13 октомври 2018 (МИА) - Четири лица биле полесно повредени синоќа околу 21:30 часот откако ... повеќе...

Приведен жител на Гњилане поради поседување фалсификувана грчка возачка дозвола

Приведен жител на Гњилане поради поседување фалсификувана грчка возачка дозвола

Скопје, 13 октомври 2018 (МИА) - Педесет и осумгодишен жител на Гњилане, Косово, бил приведен рано и... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 13 октомври 2018 (МИА) - На 12.10.2018 година околу 16 часот на булевар „Митрополит Теодосиј... повеќе...

Притвор на двајца полициски службеници од Демир Капија поради примање поткуп

Притвор на двајца полициски службеници од Демир Капија поради примање поткуп

Скопје, 13 октомври 2018 (МИА) - Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професиона... повеќе...

Тешка сообраќајка на бул. „Теодосиј Гологанов“

Тешка сообраќајка на бул. „Теодосиј Гологанов“

Скопје, 12 октомври 2018 (МИА) - Тешка сообраќајна несреќа се случила попладнево меѓу возило „ситрое... повеќе...