• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Одбрана и безбедност

Дрвосечач од Јабланица нападнат од непознати лица

Дрвосечач од Јабланица нападнат од непознати лица

Струга, 16 октомври 2018 (МИА) - Триесет и девет годишниот Н.Б. од струшкото село Јабланица вчера ок... повеќе...

 
Шекеринска: Правдата и помирувањето не се исклучиви, тие се надополнуваат (КРГ)

Шекеринска: Правдата и помирувањето не се исклучиви, тие се надополнуваат (КРГ)

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Правдата и помирувањето не се исклучиви, тие се надополнуваат. П... повеќе...

Во тетовско Долно Седларце пронајден рачен ракетен фрлач - зоља

Во тетовско Долно Седларце пронајден рачен ракетен фрлач - зоља

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - МВР денеска соопшти дека вчера околу 10.45 часот во атар на тетовск... повеќе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Секторот за внатрешни работи Скопје, до надлежното Основно јавно об... повеќе...

Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Василево

Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Василево

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - СВР Струмица поднесе кривична пријава против В.С.(51) од село Едрен... повеќе...

Повредени двајца работници во Гостивар

Повредени двајца работници во Гостивар

Гостивар, 16 октомври 2018 (МИА) - Во два одделени случаи, двајца работници се задобиле со тешки пов... повеќе...

 Во Охрид Меѓународна конференција за феноменот со борците повратници од светските воени жаришта

Во Охрид Меѓународна конференција за феноменот со борците повратници од светските воени жаришта

Охрид, 16 октомври 2018 (МИА) – Најдобрите практики во справување со насилниот екстремизам и радикал... повеќе...

Приведени четири лица од Струга и струшко за издржување казна затвор

Приведени четири лица од Струга и струшко за издржување казна затвор

Струга, 16 октомври 2018 (МИА) – Струшката полиција во периодот од 11 до 14 овој месец привела четир... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) -  Внатрешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка по... повеќе...

Кривична пријава против мажот од Мала Речица, осомничен за убиство на сопругата

Кривична пријава против мажот од Мала Речица, осомничен за убиство на сопругата

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Кривична пријава е покрената против мажот од Мала Речица, кој е осо... повеќе...

Вандали искршиле столови на летната сцена во штипската Библиотека

Вандали искршиле столови на летната сцена во штипската Библиотека

Штип, 16 октомври 2018 (МИА) - Искршени и целосно се уништени столовите за публиката на летната сц... повеќе...

Двајца пешаци потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Двајца пешаци потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Двајца пешаци се потешко повредени, а шестмина се здобиле со полесн... повеќе...

Уапсен сопругот, осомничен за убиство на жената во Мала Речица

Уапсен сопругот, осомничен за убиство на жената во Мала Речица

Тетово, 15 октомври 2018 (МИА) – Доцна попладнево, во тетовското планинско село Гајре полицијата го ... повеќе...

Кривична пријава против поранешниот беровски градоначалник за „злоупотреба на службената положба“

Кривична пријава против поранешниот беровски градоначалник за „злоупотреба на службената положба“

Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) - Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово, до Основ... повеќе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) - На 14.10.2018 година околу 23.30 часот на патот Кавадарци - Мушов Г... повеќе...

Ограбена обложувалница во Гостивар

Ограбена обложувалница во Гостивар

Гостивар, 15 октомври 2018 (МИА)  - Вооружен разбојник вчера извршил разбојништво во спортска обложу... повеќе...

МВР - Билтен

МВР - Билтен

Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) - На 14.10.2018 година во 12.52 часот на улица „1-ви Мај“ во Битола с... повеќе...