• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Одбрана и безбедност

Ограбен таксист во Скопје

Ограбен таксист во Скопје

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Шеесетгодишен таксист вчера во полиција пријавил дека бил ограбен о... повеќе...

 
Албански државјанин паднал од дрво и починал во кичевското село Брждани

Албански државјанин паднал од дрво и починал во кичевското село Брждани

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Педесет и осумгодишниот Т.И. од Република Албанија со пријавен прив... повеќе...

Разбојник од канцеларијата на „Брза пошта“ во Аеродром одзел 680.000 денари

Разбојник од канцеларијата на „Брза пошта“ во Аеродром одзел 680.000 денари

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Непознат сторител вчера извршил разбојништво во канцелерија на „Брз... повеќе...

Оружен грабеж на спортска обложувалница во Гостивар

Оружен грабеж на спортска обложувалница во Гостивар

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Непознат сторител ноќеска околу 15 минути по полноќ извршил разбојн... повеќе...

Возач удрил во пешак на крстосница во Скопје по што побегнал од местото

Возач удрил во пешак на крстосница во Скопје по што побегнал од местото

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - На крстосница од улица „Лука Геров“ и улица „Марк Твен“ во Скопје в... повеќе...

Жител на Костурино, Струмичко починал по пад од трактор

Жител на Костурино, Струмичко починал по пад од трактор

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Шеесет и четиригодишниот К.М. од село Костурино, Струмичко, вчера о... повеќе...

Врз жител на Сараќино пукано од возило во движење

Врз жител на Сараќино пукано од возило во движење

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Во полициска станица во Тетово вчера било пријавено дека П.П.(33) с... повеќе...

Пукање во скопско Батинци, се преземаат мерки за пронаѓање на сторителот

Пукање во скопско Батинци, се преземаат мерки за пронаѓање на сторителот

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Во СВР Скопје вчера околу 12.25 часот Р.С. (36) од скопското село Б... повеќе...

ЗОК го одбележа Денот на единицата во кумановската касарна „Боро Менков“

ЗОК го одбележа Денот на единицата во кумановската касарна „Боро Менков“

Куманово, 17 октомври 2018 (МИА) - Во касарната „Боро Менков“ во Куманово, Здружената Оперативна Ком... повеќе...

Девојче повредено во автобус на ЈСП

Девојче повредено во автобус на ЈСП

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Десетгодишно девојче вчера се здобило со тешки телесни повреди при ... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - На 16.10.2018 година на крстосница од улица „Лука Геров“ и улица „М... повеќе...

Министерот Спасовски во посета на реновираниот објект на ПО Зајас

Министерот Спасовски во посета на реновираниот објект на ПО Зајас

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Од сега вработените во Полициското одделение Зајас ќе работат во ре... повеќе...

Приведени двајца гостиварци кои попречувале полицајци на службена должност

Приведени двајца гостиварци кои попречувале полицајци на службена должност

Гостивар, 17 октомври 2018 (МИА) - Двајца гостиварци се лишени од слобода откако претходно се обидел... повеќе...

Жител на тетовското село Сараќино застрелан од негов соселанец

Жител на тетовското село Сараќино застрелан од негов соселанец

Тетово 17 октомври 2018 (МИА) - Ќ.Е. (56) од тетовското село Сараќино бил погоден со куршум во десна... повеќе...

Кривична пријава за скопјанец осомничен за разбојништво

Кривична пријава за скопјанец осомничен за разбојништво

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Секторот за внатрешни работи Скопје до скопското Јавно обвинителств... повеќе...

Четири лица со тешки повреди и 14 со полесни во 18 сообракајќи вчера во Скопје

Четири лица со тешки повреди и 14 со полесни во 18 сообракајќи вчера во Скопје

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Двајца пешаци, еден возач на патничко моторно возило и еден патник ... повеќе...

Триесетдневен притвор за мажот што ја застрела сопругата во Мала Речица

Триесетдневен притвор за мажот што ја застрела сопругата во Мала Речица

Тетово, 16 октомври 2018 (МИА) - Триесетдневен притвор му определил судија во претходна постапка при... повеќе...