• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Одбрана и безбедност

Во Скопје 82 возачи возеле побрзо од дозволеното

Во Скопје 82 возачи возеле побрзо од дозволеното

Скопје, 4 октомври 2018 (МИА) - Осумдесет и двајца возачи во Скопје возеле побрзо од дозволеното во ... повеќе...

 
Ден на високи гости на воената вежба „Предизвик 2018“

Ден на високи гости на воената вежба „Предизвик 2018“

Скопје, 4 октомври 2018 (МИА) - На армискиот полигон „Криволак“ денеска ќе се одржи Ден за високи го... повеќе...

Опожарени две возила во катна гаража во Скопје

Опожарени две возила во катна гаража во Скопје

Скопје, 3 октомври 2018 (МИА) - Во катната гаража на улицата „Стефан Јакимов Дедов“ во Скопје било о... повеќе...

Седумнаесетгодишник силувал девојка од Штип

Седумнаесетгодишник силувал девојка од Штип

Скопје, 3 октомври 2018 (МИА) - Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе по... повеќе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 3 октомври 2018 (МИА) - Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе по... повеќе...

Гостиварец измамен од две непознати лица

Гостиварец измамен од две непознати лица

Скопје, 3 октомври 2018 (МИА) - Две непознати лица вчера го измамиле Ѓ.К.(60) од Гостивар и му одзел... повеќе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 3 октомври 2018 (МИА) - На Граничниот премин Богородица на излез од Република Македонија вче... повеќе...

Разбиена група на дилери - шестмина приведени и запленети 22 килограми марихуана (видео)

Разбиена група на дилери - шестмина приведени и запленети 22 килограми марихуана (видео)

Скопје, 3 октомври 2018 (МИА) - Шест лица се приведени и запленети се околу 22 килограми марихуана в... повеќе...

Спасовски: Доколку има нови моменти во истрагата за атентатот врз Глигоров веднаш ќе се споделат со јавноста

Спасовски: Доколку има нови моменти во истрагата за атентатот врз Глигоров веднаш ќе се споделат со јавноста

Скопје, 3 октомври 2018 (МИА) - Доколку има нови моменти во истрагата за атентатот врз првиот претсе... повеќе...

Регионален семинар „Превенција/борба против насилен екстремизам“ (видео)

Регионален семинар „Превенција/борба против насилен екстремизам“ (видео)

Скопје, 3 октомври 2018 (МИА) - Спречувањето на екстремизмот и генерално борбата против тероризмот п... повеќе...

Свилановиќ: Регионот не е извозник на нестабилност кон Европа, но е транзитна зона (видео)

Свилановиќ: Регионот не е извозник на нестабилност кон Европа, но е транзитна зона (видео)

Скопје, 3 октомври 2018 (МИА) - На овие простори ние не сме извозник на нестабилност кон Европа, но ... повеќе...

Две лица починаа при излетување на возило од патот Катланово-Бадар

Две лица починаа при излетување на возило од патот Катланово-Бадар

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) - Две починати лица биле извлечени вчера од возило што било излетано ... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 3 октомври 2018 (МИА) - Вчера околу 12.00 часот било пријавено дека на локалниот пат Катлано... повеќе...

Загина тракторист во село Сушица

Загина тракторист во село Сушица

Струмица, 3 октомври 2018 (МИА) - Синоќа, во несреќен случај во атарот на село Сушица, на место вика... повеќе...

Двајца загинати во сообраќајќи во Скопје

Двајца загинати во сообраќајќи во Скопје

Скопје, 3 октомври 2018 (МИА) - Еден возач и еден сопатник се загинати, а едно лице се здобило со ле... повеќе...

Дваесет и три години од атентатот врз претседателот Киро Глигоров

Дваесет и три години од атентатот врз претседателот Киро Глигоров

Скопје, 3 октомври 2018 (МИА) - Пред 23 години на 3 октомври беше извршен атентат врз првиот претсед... повеќе...

Полицијата во Охрид утре и задутре ќе врши гаѓање со боева муниција на стрелиштето „Бејбунар“

Полицијата во Охрид утре и задутре ќе врши гаѓање со боева муниција на стрелиштето „Бејбунар“

Охрид, 2 октомври 2018 (МИА) – Полициските службеници при СВР – Охрид утре и задутре во периодот од ... повеќе...