• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Одбрана и безбедност

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 20 октомври 2018 (МИА) - На 20.10.2018 година околу 01,20 часот било пријавено дека на регио... повеќе...

 
МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 19 октомври 2018 (МИА) - Ноќеска на полноќ во Секторот за внатрешни работи Скопје било прија... повеќе...

Приведен скопјанец за производство и продажба на хашиш и марихуана

Приведен скопјанец за производство и продажба на хашиш и марихуана

Скопје, 19 октомври 2018 (МИА) - Секторот за внатрешни работи Скопје со кривична пријава до надлежно... повеќе...

Во Скопје 14 сообраќајни незгоди, девет лица повредени

Во Скопје 14 сообраќајни незгоди, девет лица повредени

Скопје, 19 октомври 2018 (МИА) - Девет лица се полесно повредени во вкупно 14 сообраќајни несреќи шт... повеќе...

Присуство на нелегално малокалибарско оружје е голема закана по безбедноста

Присуство на нелегално малокалибарско оружје е голема закана по безбедноста

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) - Проценките се дека во регионот на Западен Балкан има помеѓу четири ... повеќе...

Шекеринска оствари средби со Готемелер и Хан

Шекеринска оствари средби со Готемелер и Хан

Брисел, 18 октомври 2018 (МИА) - Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, денеска во Брисел, по о... повеќе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) - Во Секторот за внатрешни работи Скопје вчера лицето М.М.(32) пријав... повеќе...

Приведени двајца велешани кои превезувале мигранти

Приведени двајца велешани кои превезувале мигранти

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) - Полицијата вчера околу 4:00 часот приведе двајца велешани кои преве... повеќе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) - Вчера во 17,30 часот на локалниот пат што ги поврзува селата Чифлик... повеќе...

Се превртел камион што превезувал овци, возачот повреден

Се превртел камион што превезувал овци, возачот повреден

Гостивар, 18 октомври 2018 (МИА) - Во сообраќајна несреќа која се случила на магистралниот патен пра... повеќе...

МВР:Од 1 декември зголемување на платите за полициските службеници

МВР:Од 1 декември зголемување на платите за полициските службеници

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) - Министерството за внатрешни работи во периодот од јуни 2017 година ... повеќе...

Спасовски: Македонија системски се бори против нелегалната трговија со оружје

Спасовски: Македонија системски се бори против нелегалната трговија со оружје

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) - Свесни за фактот дека употребата и достапноста на нелегалното оружј... повеќе...

Коски пронајдени кај охридското село Рамне, полицијата врши увид поради сомневање дека се работи за човечки остатоци

Коски пронајдени кај охридското село Рамне, полицијата врши увид поради сомневање дека се работи за човечки остатоци

Охрид, 18 октомври 2018 (МИА) – Во Секторот за внатрешни работи од Охрид вчера било пријавено дека в... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) - На 17.10.2018 година во 10,15 часот во Прилеп на улицата „Јоска Јор... повеќе...

Спасовски: Македонија активно учествува во иницијативите за поголема безбедност на Балканот

Спасовски: Македонија активно учествува во иницијативите за поголема безбедност на Балканот

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) - Република Македонија во сите иницијативи што се однесуваат на земји... повеќе...

Седум сообраќајки вчера во Скопје, пајакот подигнал 72 возила

Седум сообраќајки вчера во Скопје, пајакот подигнал 72 возила

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) - Двајца се здобиле  со полесни телесни повреди во вкупно седум сообр... повеќе...

Состанок на француско-германската иницијатива за координација на донатори во врска со нелегалната трговија со оружје во Западен Балкан

Состанок на француско-германската иницијатива за координација на донатори во врска со нелегалната трговија со оружје во Западен Балкан

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) - Француско-германската координативна иницијатива денеска ќе одржи ло... повеќе...