• A-
  • A
  • A+
сабота, 20 април 2024, 

Спорт

Јеребко го спаси шампионот на НБА од пораз

Вашингтон, 20 октомври 2018 (МИА) - Тимот полн со супер ѕвезди и шампион на НБА, Голден Стејт Вориор... повеќе...

 

Барселона и Нејмар ги продолжуваат судските битки

Барселона, 20 октомври 2018 (МИА) - Барселона и Нејмар продолжуваат со судските битки и во позадина ... повеќе...

Мурињо: И јас сум човек, критиките ми влијаат

Манчестер, 20 октомври 2018 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо призна дека неговат... повеќе...

Реал Мадрид го освои шпанското дерби во третиот круг на Евролигата

Мадрид, 20 октомври 2018 (МИА) - Шампионот на Евролигата од минатата сезона, Реал Мадрид ја победи Б... повеќе...

Довициозо со пол-позиција во Јапонија

Токио, 20 октомври 2018 (МИА) - Пилотот на Дукати, Андреа Довициозо освои пол-позиција за утрешната ... повеќе...

„Билд“: Венгер ќе го замени Ковач на чело на Баерн

Минхен, 19 октомври 2018 (МИА) - Во Минхен денеска ќе се одржи вонредна прес-конференција на Баерн, ... повеќе...

ЦСКА Москва со трета победа во Евролигата

Москва, 19 октомври 2018 (МИА) - Екипата на ЦСКА Москва ја забележа третата последователна победа во... повеќе...

Виера: Балотели не е на ниво за да биде корисен за Ница

Ница, 19 октомври 2018 (МИА) - Тренерот на Ница, Патрик Виера нема намера да му попушта на Марио Бал... повеќе...

Анри: Фалкао е лидер на Монако

Монако, 19 октомври 2018 (МИА) - Новиот тренер на Монако, Тери Анри се изрази позитивно за колумбиск... повеќе...

Фондацијата на Меси собра 2,6 милиони евра за деца болни од рак

Барселона, 19 октомври 2018 (МИА) - Хуманитарната фондација на Лионел Меси и Фондацијата „СНФ“ собра... повеќе...

Леброн со 26 поени во своето деби, Лејкерси поразени од Портланд

Орегон, 19 октомври 2018 (МИА) - Леброн Џејмс дебитираше за Лос Анџелес Лејкерс, но и покрај неговат... повеќе...

Србија и Косово нема да играат еден против друг во квалификациите за ЕП 2020 (КРГ)

Нион, 18 октомври 2018 (МИА) - Жрепката за квалификациите за Европското првенство 2020 ќе се одржи н... повеќе...

Србија и Косово нема да играат во квалификациите за ЕП 2020

Нион, 18 октомври 2018 (МИА) - Ждребот за квалификациите за Европското првенство 2020 ќе се одржи на... повеќе...

Нови проблеми за Арда Туран, го поврзуваат со Ѓулен

Истанбул, 18 октомври 2018 (МИА) - Поранешната ѕвезда на Барселона, Арда Туран, доживува вистински п... повеќе...

УЕФА го казни ПСЖ со 20.000 евра за мечот со Црвена звезда

Нион, 18 октомври 2018 (МИА) - УЕФА изрече парична казна за Париз Сен Жермен во износ од 20.000 евра... повеќе...

Халил Јагањац си заминува од Металург

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) -  Хрватскиот репрезентативец и член на Металург, Халил Јагањац си за... повеќе...

Откупната клаузула во договорот на Нејмар ќе биде активирана најдоцна до 2020 година

Париз, 18 октомври 2018 (МИА) - Во договорот на Нејмар со Париз Сен Жермен има клаузула за откуп, ко... повеќе...