• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Свет

Експлозијата на Техничкиот факултет во Керч е терористички чин

Експлозијата на Техничкиот факултет во Керч е терористички чин

Москва, 17 октомври 2018 (МИА) – Експлозијата на Техничкиот факултет во Керч на Крим е предизвикана ... повеќе...

 
Во Керч евакуираат училишта и детски градинки по експлозијата на Техничкиот универзитет

Во Керч евакуираат училишта и детски градинки по експлозијата на Техничкиот универзитет

Москва, 17 октомври 2018 (МИА) - Локалните власти евакуираат училишта и детски градинки во Керч, на ... повеќе...

Експлозијата во Керч на Крим предизвикана од рачно изработена направа

Експлозијата во Керч на Крим предизвикана од рачно изработена направа

Москва, 17 октомври 2018  (МИА) - Експлозијата на Техничкиот факултет во Керч, во источниот дел од К... повеќе...

Неформална средба Коѕијас - Павлопулос

Неформална средба Коѕијас - Павлопулос

Атина, 17 октомври 2018 (МИА) - За прашањата и последните случувања во надворешната политика вчера в... повеќе...

Москва: Можно е експлозијата на колеџот на Крим да е терористички напад

Москва: Можно е експлозијата на колеџот на Крим да е терористички напад

Москва, 17 октомври 2018 (МИА) - Трагични вести доаѓаат од Керч поврзани со експлозијата. Претседате... повеќе...

ЛДК преговара со пратеници од владејачката коалиција за смена на Владата

ЛДК преговара со пратеници од владејачката коалиција за смена на Владата

Приштина, 17 октомври 2018 (МИА) – Косовската опозиција се надева дека ќе добие поддршка од дел од п... повеќе...

Москва: Можно е експлозијата на колеџот на Крим да е терористички напад

Москва: Можно е експлозијата на колеџот на Крим да е терористички напад

Москва, 17 октомври 2018 (МИА) - Руските власти соопштија дека е можно експлозијата што се случи ден... повеќе...

Конференција за подготвеноста за кибер-одбрана на Балканот

Конференција за подготвеноста за кибер-одбрана на Балканот

Белград, 17 октомври 2018 (МИА) - Атлантскиот клуб на Бугарија и Атлантскиот совет на Србија, со под... повеќе...

ЕК: Не извезувајте стари дизел возила во Источна Европа

ЕК: Не извезувајте стари дизел возила во Источна Европа

Брисел, 17 октомври 2018 (МИА) - Европската комисија стравува дека германските производители на авто... повеќе...

Опаѓа бројот на браковите во Албанија

Опаѓа бројот на браковите во Албанија

Тирана,17 октомври 2018(МИА) - Податоците објавени од Државниот институт за статистика на Албанија,И... повеќе...

Најмалку 10 жртви во екплозија на колеџ на Крим

Најмалку 10 жртви во екплозија на колеџ на Крим

Москва, 17 октомври 2018 (МИА) – Најмалку десет лица загинале, а повеќе десетици се повредени во сил... повеќе...

Половина од светската популација живее со помалку од 5,50 долари дневно

Половина од светската популација живее со помалку од 5,50 долари дневно

Вашингтон, 17 октомври 2018 (МИА) - И покрај напредокот во намалување на екстремната сиромаштија, ре... повеќе...

За албанските командоси бронзен медал на „Cambrian Patrol 2018“

За албанските командоси бронзен медал на „Cambrian Patrol 2018“

Тирана,17 октомври 2018 (МИА) – Припадниците на албанската армиска единица „Командоси“ го освоија тр... повеќе...

Турција се надева дека денеска ќе влезе во резиденцијата на саудискиот конзул во Истанбул

Турција се надева дека денеска ќе влезе во резиденцијата на саудискиот конзул во Истанбул

Анкара, 17 октомври 2018 (МИА) - Турција се надева дека денеска ќе влезе во резиденцијата на саудиск... повеќе...

Турската православна црква ја тужи Цариградската патријаршија

Турската православна црква ја тужи Цариградската патријаршија

Истанбул, 17 октомври 2018 (МИА) - Турската православна црква ја тужи Цариградската патријаршија и п... повеќе...

Британската Влада не сака продолжување на преодниот период по Брегзит

Британската Влада не сака продолжување на преодниот период по Брегзит

Лондон, 17 октомври 2018 (МИА) - Британската влада не сака продолжување на преодниот период по Брегз... повеќе...

Србија губи милијарда евра годишно поради иселување на високообразовани лица

Србија губи милијарда евра годишно поради иселување на високообразовани лица

Белград, 17 октомври 2018 (МИА) - Од Србија во текот на годината се иселуваат од 30 илјади до 60 илј... повеќе...