• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Политика

Каменос: Ципрас го знае алтернативниот предлог за Договорот од Преспа, но не го одобрува

Каменос: Ципрас го знае алтернативниот предлог за Договорот од Преспа, но не го одобрува

Атина, 15 октомври 2018 (МИА) - Како коалициски партнер во владата имав обврска да презентирам алтер... повеќе...

 
ВМРО-ДПМНЕ: Дали СДСМ свесно ја втурнува државата во вештачка економска криза

ВМРО-ДПМНЕ: Дали СДСМ свесно ја втурнува државата во вештачка економска криза

Скопје, 15 октомври 2018 Власта е неспособна да го реализира ветеното. Неработата и неспособноста с... повеќе...

Меморандуми за соработка за реформите во секторот енергетика

Меморандуми за соработка за реформите во секторот енергетика

Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) - Меморандуми за соработка ќе бидат потпишани денеска меѓу Владата на... повеќе...

Промоција на анализа за процена на влијанието на регулативата од страна на министерствата

Промоција на анализа за процена на влијанието на регулативата од страна на министерствата

Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) - Македонското здружение на млади правници (МЗМП) денеска ќе ја промо... повеќе...

Дебата за поглавјето 24 на тема „Миграциски текови и безбедносни предизвици“

Дебата за поглавјето 24 на тема „Миграциски текови и безбедносни предизвици“

Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) -   „Миграциски текови и безбедносни предизвици“ е темата на Третата ... повеќе...

Уставните измени на пленарна седница, двотретинското мнозинство неизвесно

Уставните измени на пленарна седница, двотретинското мнозинство неизвесно

Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) - Собранието на Република Македонија денеска ќе ја одржи 61. седница ... повеќе...

СДСМ:Сите пратеници имаат обврска да ги поддржат уставните измени, предвремени избори ако продолжат блокадите

СДСМ:Сите пратеници имаат обврска да ги поддржат уставните измени, предвремени избори ако продолжат блокадите

Скопје, 14 октомври 2018 Сите измислици на раководството на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, сите ... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ:Има многу причини зошто договорот од Преспа е капитулантски и противуставен

ВМРО-ДПМНЕ:Има многу причини зошто договорот од Преспа е капитулантски и противуставен

Скопје, 14 октомври 2018 Неверојатно со каква леснотија човекот продолжува да лаже и тоа во Собрани... повеќе...

СДСМ:По пустошот што го направи ВМРО-ДПМНЕ, економијата е стабилизирана и се движи во добар правец

СДСМ:По пустошот што го направи ВМРО-ДПМНЕ, економијата е стабилизирана и се движи во добар правец

Скопје, 14 октомври 2018 ВМРО-ДПМНЕ партијата што 11 години криминално и расичнички ја уништуваше е... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ:Лошите резултати во економијата директна последица на лошите економски политики на СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ:Лошите резултати во економијата директна последица на лошите економски политики на СДСМ.

Скопје, 14 октомври 2018 Тевдовски и СДСМ денеска јавно ја признаа неспособноста на оваа влада да к... повеќе...

Николова:Апелирам до сите пратеници, да гласаме за уставните измени и да обезедиме иднина во ЕУ и НАТО

Николова:Апелирам до сите пратеници, да гласаме за уставните измени и да обезедиме иднина во ЕУ и НАТО

Скопје, 14 октомври 2018 Почитувани, Исправени сме пред мошне значајна, историска одлука за сите н... повеќе...

Обраќање на државниот секретар во МНР, Димовски на Самитот на Франкофонијата на 11 и 12 октомври во Ереван

Обраќање на државниот секретар во МНР, Димовски на Самитот на Франкофонијата на 11 и 12 октомври во Ереван

Скопје, 14 октомври 2018  Државниот секретар во МНР Виктор Димовски во своето обраќање на 17 Самит ... повеќе...

Маја Морачанин е кандидат за претседател на ДОМ

Маја Морачанин е кандидат за претседател на ДОМ

Скопје, 14 октомври 2018   Кадровата комисија на ДОМ ја поддржа д-р Маја Морачанин за кандидат за п... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата да одговори зошто на шверцерски начин турка ребаланс на буџетот

ВМРО-ДПМНЕ: Владата да одговори зошто на шверцерски начин турка ребаланс на буџетот

Скопје, 14 октомври 2018 Владата да одговори дали полноќното шверцерско носење на ребаланс на буџет... повеќе...

Ѓорчев во ИРИ во Вашингтон: ВМРО-ДПМНЕ силно ќе соработува со САД

Ѓорчев во ИРИ во Вашингтон: ВМРО-ДПМНЕ силно ќе соработува со САД

Скопје, 14 октомври 2018 Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев во Вашингтон оствари ср... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО е институција во рацете на власта за политички прогон

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО е институција во рацете на власта за политички прогон

Скопје, 14 октомври 2018 Власта е во паника, притисоците и заканите се залуден обид да се всее стра... повеќе...

Могерини за МИА: Преспанскиот договор е уникатна можност, може да не се повтори

Могерини за МИА: Преспанскиот договор е уникатна можност, може да не се повтори

Брисел, 14 октомври 2018 (МИА) - Преспанскиот Договор е уникатна прилика за помирување и затворање н... повеќе...