• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Политика

Демократскиот сојуз е за помирување меѓу левицата и десницата

Демократскиот сојуз е за помирување меѓу левицата и десницата

Скопје, 16 октомври 2018 Демократскиот сојуз е за помирување помеѓу левицата и десницата, не поради... повеќе...

 
Заев: Целта на спогодбата е да најдеме решение, да се закопаат секирите, да се помириме

Заев: Целта на спогодбата е да најдеме решение, да се закопаат секирите, да се помириме

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Целта на спогодбата е да најдеме решение, да ги закопаме секирите, ... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ бара Мицковски да се обрати од собраниската говорница

ВМРО-ДПМНЕ бара Мицковски да се обрати од собраниската говорница

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Драган Данев на д... повеќе...

„Та неа“: Тајна средба Ципрас - Каменос

„Та неа“: Тајна средба Ципрас - Каменос

Атина, 16 октомври 2018 (МИА) - Тајна средба, според грчкиот весник „Та неа“, имале вчера грчкиот пр... повеќе...

Заев: Отворен сум за дијалог, не ми паѓа на памет да влијаам врз институции и судови

Заев: Отворен сум за дијалог, не ми паѓа на памет да влијаам врз институции и судови

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Секогаш сум бил за дијалог и изнаоѓање на решенија преку разговор. ... повеќе...

Прес на министрите Шекеринска и Димитров, и координаторот за НАТО, Пендаровски (во живо)

Прес на министрите Шекеринска и Димитров, и координаторот за НАТО, Пендаровски (во живо)

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Во Владата на Република Македонија во тек е прес-конференцијата на ... повеќе...

Прес на министрите Шекеринска и Димитров, и координаторото за НАТ, Пендаровски (во живо)

Прес на министрите Шекеринска и Димитров, и координаторото за НАТ, Пендаровски (во живо)

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Во Владата на Република Македонија во тек е прес-конференцијата на ... повеќе...

Османи: Македонија станува топ бизнис-дестинација за европските компании

Османи: Македонија станува топ бизнис-дестинација за европските компании

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Македонија и Шведска имаат исклучително позитивни и пријателски пол... повеќе...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на конференција на ЕНП во Брисел

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на конференција на ЕНП во Брисел

16 октомври 2018  Европската Народна Партија организира конференција на високо ниво насловена "ЕУ –... повеќе...

Собранието втор ден расправа за предлогот за уставни измени

Собранието втор ден расправа за предлогот за уставни измени

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Собранието на Република Македонија денеска ја продолжи расправата п... повеќе...

Јанчев: Ајде да направиме амнестија, би гласал за уставните измени

Јанчев: Ајде да направиме амнестија, би гласал за уставните измени

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Ајде да ја направиме таа амнестија за настаните во Собранието на 27... повеќе...

Османи: Реформската агенда продолжува независно од политичките предизвици

Османи: Реформската агенда продолжува независно од политичките предизвици

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) -  Можностите за поддршка на реформскиот процес во Република Македони... повеќе...

Владата ќе расправа за пренамена на средства за проекти за наводнување

Владата ќе расправа за пренамена на средства за проекти за наводнување

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Владата на Република Македонија денеска на седница ќе расправа за п... повеќе...

Грчките медиуми за собраниската расправа за уставните измени во Македонија

Грчките медиуми за собраниската расправа за уставните измени во Македонија

Атина, 16 октомври 2018 (МИА) - На пораките од премиерот Зоран Заев, обидот да се најдат 80 пратениц... повеќе...

Коѕијас: Без Договорот од Преспа не постои решение

Коѕијас: Без Договорот од Преспа не постои решение

Атина, 16 октомври 2018 (МИА) - Без прифаќање на Договорот од Преспа не постои никакво решение, пора... повеќе...

Министерот Манчевски дел од „Европската недела за кодирање“

Министерот Манчевски дел од „Европската недела за кодирање“

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчев... повеќе...

Заев понуди помирување за двотретинско мнозинство, седницата продолжува и денеска

Заев понуди помирување за двотретинско мнозинство, седницата продолжува и денеска

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Со порака за помирување и простување, почнувајќи од настаните од 27... повеќе...