• A-
  • A
  • A+
понеделник, 04 март 2024, 

Политика

Ќе се реализира меѓународна изложба „100 години Требениште“

Ќе се реализира меѓународна изложба „100 години Требениште“

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Владата денеска на седница донесе одлука за обезбедување финансиски... повеќе...

 
Мичел до Мицкоски: Разочарани сме од челниците на ВМРО-ДПМНЕ

Мичел до Мицкоски: Разочарани сме од челниците на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Помошник државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Вес Мичел... повеќе...

Собранието и утре ќе расправа за уставните измени

Собранието и утре ќе расправа за уставните измени

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) -  Собранието на Република Македонија утре во 12 часот ќе ја продолжи... повеќе...

Владата усвои информација за пренамена на средства за финансирање проекти од областа на наводнувањето

Владата усвои информација за пренамена на средства за финансирање проекти од областа на наводнувањето

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Владата на Република Македонија на денешната 95. седница ја прифати... повеќе...

Владата ќе отвори Инфо - центар за евроатлантски интеграции

Владата ќе отвори Инфо - центар за евроатлантски интеграции

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Владата на денешната 95-та седница ја прифатија информацијата за об... повеќе...

Заев: Спремен сум да седнам со сите, вклучитело и со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за да изградиме консензус за уставните измени

Заев: Спремен сум да седнам со сите, вклучитело и со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за да изградиме консензус за уставните измени

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) – Владата е овластен предлагач на уставните амандмани и е задолжена о... повеќе...

Александар Николоски на конференција на ЕПП на тема „ЕУ – Западен Балкан како заедно да ја изградиме нашата заедничка иднина?“

Александар Николоски на конференција на ЕПП на тема „ЕУ – Западен Балкан како заедно да ја изградиме нашата заедничка иднина?“

Скопје, 16 октомври 2018 Ми претставува огромна чест да се обратам на оваа конференција и би сакал ... повеќе...

СДСМ: Економијата се движи во добар правец

СДСМ: Економијата се движи во добар правец

Скопје, 16 октомври 2018 ВМРО-ДПМНЕ, партијата што 11 години ја опустошуваше економијата, денес пре... повеќе...

Џафери се сретна со членовите на Федерацијата за светски мир и љубов

Џафери се сретна со членовите на Федерацијата за светски мир и љубов

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Надлежностите на Собранието, тековните активности и дебатата за уст... повеќе...

СДСМ: Судските случаи и пресуди докажуваат како ВМРО-ДПМНЕ управувало со државата

СДСМ: Судските случаи и пресуди докажуваат како ВМРО-ДПМНЕ управувало со државата

Скопје, 16 октомври 2018 Судските случаи и пресуди докажуваат како ВМРО-ДПМНЕ управувало со држават... повеќе...

Министерот Димитров се сретна со претставници од холандското Министерство за правда и безбедност

Министерот Димитров се сретна со претставници од холандското Министерство за правда и безбедност

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Реформиските активности на Владата, со фокус на областите на правос... повеќе...

Ципрас побарал од министрите да се обврзат дека владата нема да падне поради прашањето за името

Ципрас побарал од министрите да се обврзат дека владата нема да падне поради прашањето за името

Атина, 16 октомври 2018 (МИА) - Грчкиот премиер Алексис Ципрас на денешната владина седница побарал ... повеќе...

Костадинов: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ многу бргу треба да се изјаснат дали се за ЕУ или НАТО

Костадинов: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ многу бргу треба да се изјаснат дали се за ЕУ или НАТО

Скопје, 16 oктомври 2018 Почитувани граѓани, почитувани новинари, Христијан Мицкоски и раководствот... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонската економија колабира

ВМРО-ДПМНЕ: Македонската економија колабира

Скопје, 16 октомври 2018 - Mакедонската економија колабира, од ден во ден запаѓа во се поголеми не... повеќе...

Димитров: И најголемите противници ќе согледаат дека Договорот е единствениот пат за напред

Димитров: И најголемите противници ќе согледаат дека Договорот е единствениот пат за напред

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - И најголемите противници на Договорот од Преспа во двете земји пора... повеќе...

БЕСА:Власта да се фокусира и на секојдневните проблеми на граѓаните

БЕСА:Власта да се фокусира и на секојдневните проблеми на граѓаните

Скопје, 16 октомври 2018   Република Македонија се наоѓа низ многу чуствителна и сериозна политичк... повеќе...

Почнуваат пристапните преговори со НАТО, Собранието ќе пресуди дали Македонија ќе стане членка

Почнуваат пристапните преговори со НАТО, Собранието ќе пресуди дали Македонија ќе стане членка

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Претпристапните преговори за приклучување  на Македонија во НАТО оф... повеќе...